Teatr Szkolny Zespół instrumentalno-wokalny 9-tka

Zespoły Artystyczne

Teatr Szkolny

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania w Szkolnym Teatrze.

Opiekunem Teatru Szkolnego jest mgr Aleksandra Bulska.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Ich celem jest rozwijanie teatralnych zainteresowań uczniów oraz ich indywidualnych zdolności recytatorskich, kształcenie umiejętności czystej, poprawnej wymowy, właściwej modulacji i siły głosu, wyposażenie uczniów w ogólną wiedzę na temat różnorodnych technik i form teatralnych, a także przygotowanie przedstawień do wystawienia w szkole i środowisku. Efektem finałowym wielomiesięcznej pracy są udziały uczniów w przeglądach teatralnych i konkursach recytatorskich.

W czasie zajęć między występami uczniowie poznają słownictwo związane z teatrem, doskonalą wymowę, ćwiczą przydzielone role, udzielają sobie wzajemnie praktycznych wskazówek, jak zachować się na scenie, opanować tremę i wyjść z twarzą w razie ,,wpadki”.