Zasady korzystania ze stołówki szkolnej Regulamin stołówki szkolnej dla uczniów Jadłospis

Obiady

Zasady korzystania ze stołówki szkolnej

Zarządzenie Nr1/09

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach

z dnia 7 września 2009r.

w sprawie: ustalenia zasad korzystania ze stołówki szkolnej

w Szkole Podstawowej nr 9 w Gliwicach.

Na podstawie art.67a.ust.3 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004r. Nr. 256,poz.2572 z póź. zm.) zarządzam co następuje:

I. UPRAWNIENIA DO KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI:

1. Stołówka szkolna zapewnia posiłki gotowane w formie dwudaniowego obiadu.
  2. Korzystanie ze stołówki szkolnej jest odpłatne.
  3. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać:
  • uczniowie wnoszący opłaty indywidualnie.
  • uczniowie, których dożywianie dofinansowuje OPS na podstawie odrębnego porozumienia.

• pracownicy zatrudnieni w szkole.

II. ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY:

1. Cena jednego obiadu ustalona jest przez Dyrektora Szkoły w porozumieniu

z intendentem oraz Organem Prowadzącym.

2. Wysokość opłaty dziennej za posiłek wydawany uczniowi wynosi 6.00 zł – jest to należność pieniężna pobierana przez szkołę, obejmująca koszt produktów zużytych do posiłku.

3. Cena jednego obiadu dla pracownika wynosi 10,90 zł - jest to należność pieniężna pobierana przez szkołę z tytułu sprzedaży posiłku pracownikowi w skład której wchodzi, całkowity koszt produktów zużytych do posiłku,oraz koszt przygotowania posiłku w przeliczeniu na jeden obiad.

III. OPŁATY:

1. Odpłatność za obiady uiszczana jest na konto bankowe szkoły w ING Bank Śląski nr. konta 481050 1285 1000 0002 0350 6274 do dnia 1-go każdego miesiąca.
  2. Na wpłacie należ podać Imię i Nazwisko dziecka oraz klasę.
  3. Osoby, które nie wniosą opłaty w terminie, do czasu uregulowania płatności –nie mogą korzystać ze stołówki

IV. ZWROTY ZA OBIADY:

1. Zwrot poniesionych kosztów może nastąpić z powodu choroby, wycieczki lub innych przyczyn losowych, jeżeli nieobecność ucznia wynosi jeden dzień lub dłużej.
  2. Nieobecność musi być zgłoszona u intendenta lub w sekretariacie szkoły osobiście lub telefonicznie do godz. 9 - tej danego dnia.

3. Powstała nadpłata za zgłoszoną nieobecność odliczona jest z płatności w następnym miesiącu

4. Rezygnację z wcześniej zapłaconych obiadów należy pisemnie złożyć u intendenta lub w sekretariacie szkoły.

5. Uiszczona kwota zostanie przelewem zwrócona na podane konto bankowe

6. Uwaga !!! Informujemy iż, w miesiącach : grudniu i czerwcu nie ma odliczeń za obiady z powodu zamknięcia roku budżetowego.

7. Odliczeń za obiady nie ma również w okresie ferii zimowych i wakacji z uwagi na małą ilość uczniów korzystających z posiłków.​

V. WYDAWANIE POSIŁKÓW:

1. Posiłki wydawane są od godziny 11.25 – 13.40.

2. Z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy chodzą nauczyciele świetlicy o godz.12.00.

3. Obiady uczniom wydawane są na podstawie ważnego bloczka obiadowego, natomiast pracownikom na podstawie sporządzonej listy.

4. Podstawą do wydania aktualnego bloczka obiadowego jest okazanie potwierdzenia wpłaty.

5. W przypadku zgubienia bloczka uczeń niezwłocznie zgłasza ten fakt intendentowi i otrzymuje duplikat.

6. Posiłki przygotowane są zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia i kalkulacją kosztów.

VI. ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE:

1. Podczas wydawania obiadów zabrania się pobytu w pomieszczeniach stołówki

osobom nie spożywającym posiłków w tym również rodzicom uczniów.

1. Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.

2. Nadzór nad uczniami w stołówce sprawują nauczyciele dyżurujący lub nauczyciele ze świetlicy.

3. Po spożyciu obiadu brudne naczynia należ odnieść w wyznaczone miejsce.