Zajęcia Sportowe Zajęcia z mini siatkówki dla klas I - III Gimnastyka korekcyjna

Sport w 9- tce

Zajęcia Sportowe

"RUCH MOŻE ZASTĄPIĆ PRAWIE KAŻDE LEKARSTWO,

ALE ŻADNE LEKARSTWO NIE ZASTĄPI RUCHU"

GIF B83.gifW naszej szkole zajęcia sportowe to bardzo ważny element edukacji. Codzienna porcja ćwiczeń fizycznych to recepta na dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój młodych organizmów. To również najlepszy sposób na rozładowanie energii oraz doskonałą zabawę. Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie poznają szereg dyscyplin sportowych, uczą się pracy zespołowej, poznają smak zwycięstwa oraz gorycz porażki. To wszystko składa się na ich wszechstronny rozwój psychomotoryczny. Dzieci uczą się zaradności, radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz zasad zdrowej rywalizacji w duchu „fair play” oraz jak nalezy dbać o swoje zdrowie.

Program wychowania fizycznego klas 0 – VI w naszej szkole obejmuje również lekcje pływania oraz gimnastyki korekcyjnej. Kładziemy nacisk na gimnastykę artystyczną, pod koniec roku szkolnego dzieci prezentują swoje układy w zawodach szkolnych.

GIF 0 GIMNASTYKA 8.gifLekcje WF są prowadzone w taki sposób , aby kazdy uczeń bez względu na poziom swojej sprawności fizycznej osiagał satysfakcję i zadowolenie z zajęć sportowych oraz podnosił swoje umiejętności.

Nasi uczniowie mają także możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych. Są to: piłka nożna, koszykówka, gry i zabawy ruchowe.

GIF A116.gif