Sześciolatki do szkoły Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą do Wiedzy ORTOGRAFFITI z Bratkiem dla klas I - III Szkoła Myślenia Ślady przeszłości- uczniowie adoptują zabytki MEMO-Muzealna Elita Młodych Odkrywców Stawiam na naukę Wyróżnienie Znakiem Jakości Interkl@sa. STAWIAM NA NAUKĘ -harmonogram zajęć OgólnopolskiProjekt „Między nami czytelnikami”

Sześciolatki do szkoły

Sześciolatki do szkoły !!!

Zapraszamy do odwiedzenia specjalnie przygotowanej przez MEN strony dla rodziców sześciolatków.Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły obejrzenia galerii zdjęć przygotowanych dla naszych sześcioletnich milusińskich.

W Oddziale przedszkolnym realizowany jest w tym roku szkolnym program autorski napisany przez panią  M. Proniewicz  nauczycielkę oddziału przedszkolnego pt „Rozwijanie u dzieci sześcioletnich umiejętności zgodnego współżycia i współdziałania w grupie”.

Program przeznaczony jest także do pracy z dziećmi pięcioletnimi.

Cechą charakterystyczną tego programu jest bogaty zestaw metod aktywizujących, które mają wspomagać proces uczenia się i przyswajania przez dzieci  ustalonych wspólnie
z nauczycielem zasad i norm obowiązujących zarówno  w grupie jak i poza nią.

Ponadto w programie  proponuje się stosowanie bajek terapeutycznych. Bajki te mają stanowić jedno z  głównych źródeł informacji dotyczących przyswajania przez dzieci  obowiązujących reguł oraz ich umiejętności rozwiązywania problemów i konfliktów czy radzenia sobie w różnych często trudnych sytuacjach, które   nie omijają również  małego człowieka. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, a program napisany został na potrzeby oddziału przedszkolnego.

Dzieci dużo śpiewają, tańczą biorą udział w występach na forum szkoły i miasta, gdzie zachwycają swoim profesjonalizmem.