Szkoła dla Rodziców PROGRAM „KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ DOBRYM RODZICEM” Program rozwijający kompetencje wychowawcze - informacje dla rodziców Typowe dla dzieci rodzaje emocji Charakterystyczne cechy emocji dziecięcych Jak emocje wpływają na przystosowanie psychiczne i społeczne dzieci? Różnice indywidualne w rozwoju emocjonalnym Równowaga emocjonalna CO WARTO WIEDZIEĆ O ALKOHOLU CZY POZWALAĆ DORASTAJACEMU DZIECKU NA PICIE ALKOHOLU W DOMU? ODDZIAŁYWANIE WYCHOWAWCZE RODZICÓW - ALKOHOL SYGNAŁY OSTRZEGAWCZE, ŻE MOJE DZIECKO PIJE SZKODLIWE DLA TWOJEGO ZDROWIA NAPOJE ENERGETYZUJĄCE SZODLIWA ENERGIA - materiały dla rodziców BUDOWANIE WARTOSCI U SWOJEGO DZIECKA - materiały dla rodziców JAK BUDOWAĆ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI U DZIECKA? Apel Twojego dziecka Wpływ telewizyjnych obrazów agresji na psychikę dzieci w młodszym wieku szkolnym Szkodliwe treści w sieci... Bezpieczny Internet-informacja dla rodziców 10 PORAD DLA RODZICÓW DOTYCZĄCYCH BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU PRZEZ DZIECI Jak trafnie postępować z dzieckiem w okresie dorastania? JAK TRAFNIE POSTĘPOWAĆ Z DZIECKIEM W OKRESIE DORASTANIA CZ. II? RODZICU, JAK REAGOWAĆ NA KŁAMSTWO? WPŁYW TELEWIZJI NA WYCHOWANIE DZIECKA W WIEKU SZKOLNYM Co to jest DYSGRAFIA CO ZAMIAST KRZYKU – JAK MÓWIĆ DO DZIECKA, ABY NAS SŁUCHAŁO?

PROBLEMY WYCHOWAWCZY I NIE TYLKO...

PROGRAM „KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ DOBRYM RODZICEM”

TRENING UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH, A PROFILAKTYKA NARKOMANII

Motto:  „Gdy w domu zabraknie miłości, akceptacji, zainteresowania,

to dzieci będą tego szukały poza domem rodzinnym

nawet za cenę swojego zdrowia i życia”

Program napisany na podstawie materiałów „Szkoły dla Rodziców”, którego adresatem są rodzice uczniów szkoły podstawowej. Oczekujemy, że uczestnictwo w zajęciach pomoże wielu rodzicom w uświadomieniu im, że to oni mają decydujący wpływ na to, w jaki sposób dziecko będzie postępowało oraz czy sięgnie po narkotyki.

Dzięki włączeniu do programu głównych zagadnień „Szkoły dla Rodziców” udostępnimy naszym odbiorcom szeroką gamę środków ochronnych, które pozwolą na zminimalizowanie zachowań ryzykownych wśród uczniów.

Nie ma prostych i skutecznych recept na to, jak skutecznie uchronić dziecko przed narkotykami, ale jedno jest pewne: im lepszy mamy kontakt z dzieckiem, tym łatwiej ustrzeżemy je przed nimi.

Wszyscy chcemy być dobrymi rodzicami i na ogół nie szczędzimy wysiłku, aby nasze dziecko było szczęśliwe. Staramy się, chcemy dla dziecka jak najlepiej, a mimo to zdarza się,
że spotykają nas rozczarowania, a dziecko sprawia kłopoty.

Celem głównym programu jest  pomoc rodzicom w podnoszeniu ich kompetencji wychowawczych oraz wyposażeniu ich w niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwolą na rozpoznawanie i zapobieganie używania środków psychoaktywnych przez dzieci.

Podstawowymi warunkami do realizacji wyżej wymienionych działań jest:

- Udział rodziców w cyklu 10-ciu spotkań profilaktycznych;

- Udostępnienie rodzicom uczestniczącym w programie materiałów profilaktycznych;

Prowadzący: krajowi realizatorzy programu „Szkoła dla Rodziców” rekomendowani przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie:

- Joanna Troll-pedagog szkolny, socjoterapeuta,

-  Marzena Mazgaj-nauczyciel dyplomowany.

Zainteresowanych rodziców prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt z pedagogiem szkolnym pod nr telefonu 032 239-13-62 wew.28 do dnia 30.11.2014 r.