Szkoła Bez Przemocy Klub Bezpiecznego Puchatka KABECJANIE DAJĄ RADĘ Szkoła Bezpiecznego Internetu Warto być dobrym Każdy z Nas Może Byc Dobrym Rodzicem JESTEM ASERTYWNY, ZACHOWUJĘ SIĘ BEZPIECZNIE BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Bezpieczeństwo

KABECJANIE DAJĄ RADĘ

 

 

 

  „KABECJANIE DAJĄ RADĘ”-

czyli jak być bezpiecznym na co dzień

           

    

 

To projekt przeznaczony dla uczniów klas I-III naszej szkoły, którego celem jest uwrażliwienie uczniów na swoje bezpieczeństwo.  W lekcjach dotyczących bezpieczeństwa będą uczestniczyć prelegenci z Policji, straży Pożarnej i PCK.

Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Laboratorium Troski oraz Komendę Wojewódzką Policji i Polski Czerwony Krzyż i będzie realizowany w naszej szkole od lutego 2011.

 

W dniu 17.03.2011 dla klas I- III  odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Gliwickiej Policji z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji.

Szczególną atrakcją dnia było spotkanie ze Sznupkiem – policyjnym ulubieńcem.

 

 

Poniżej przedstawiamy relacje mediów z tego spotkania:

 

 

 

 2011-03-17, Aktualizacja: dzisiaj 00:25

 

"Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach

spotkali się z policjantami"

 

Jak bezpiecznie przejść przez jezdnię? Dlaczego nie wolno otwierać drzwi roznosicielom ulotek? Co zrobić, jeśli jesteśmy sami w domu, a pęknie rura w łazience? Odpowiedzi na te pytania doskonale znają dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach. Dzieci uczestniczą bowiem w projekcie „Kabecjanie dają radę".

 

gify policjant

Jest to program dotyczący bezpieczeństwa dzieci przygotowany w bajkowo-fantastycznej scenerii. Kabecjanie to po prostu ludziki z kosmosu, którymi opiekuje się smok Mądragon – tłumaczy Joanna Troll, pedagog z gliwickiej SP nr 9. - dzieci na 12 lekcjach dowiadują się o konkretnych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, bezpieczeństwem w domu, czy udzieleniem pierwszej pomocy - opowiada Joanna Troll.

O zasadach bezpieczeństwa dzieciom z „dziewiątki" opowiadali w czwartek mł. asp. Janusz Szydło z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach i asp. Aleksandra Fitko z Wydziału Prewencji gliwickiego garnizonu. Na zakończenie uczniów odwiedził Sznupek, czyli policyjna maskotka.

- Było super! - mówią zgodnie Gabrysia Mróz i Gabrysia Kawęcka z klasy II c. - Dowiedziałyśmy się, jak przechodzić przez ulicę i, żeby nigdy nie otwierać obcym drzwi, gdy jesteśmy same w domu - opowiadają dziewczynki.

        Michał Mróz i Łukasz Kopeć, ich koledzy z klasy, dodają, że najciekawsze były opowieści policjantów.

Red. Maria Olecha „Dziennik Zachodni”

 

 

A oto następna relacja z naszych działań, film ze spotkania możecie zobaczyć na stronie inernetowej Gliwickiej Policji.

 

 

Kabecjanie dają radę w Gliwicach

Piątek, 18-03-2011 Gliwice

 

Wytypowane szkoły podstawowe rozpoczną realizację projektu „Kabecjanie dają radę”. To akcja o charakterze edukacyjno-profilaktycznym, którą patronatem objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Główny Policji oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej.

         Przedsięwzięcie obejmuje szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu: domu, szkole, na drodze i podczas zabaw. Najważniejsze cele to: zwiększenie bezpieczeństwa poprzez kształtowanie, utrwalanie prawidłowych zachowań i przyzwyczajeń, zwiększenie stanu świadomości i wiedzy na temat zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz zmniejszenie liczby wypadków i urazów niezamierzonych. Projekt został opracowany w konwencji bajkowo-fantastycznej jako zabawna przygoda wśród kosmicznych bohaterów – Kabecjan. Wczoraj policjanci z gliwickiej komendy przeprowadzili zajęcia z dziećmi klas I-IIII w SP 9.

 

Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

 

 

 

 

 

gify strażak

 

 

 

Koordynator projektu:

pedagog szkolny- Joanna Troll

 

Zapraszamy naszych   milusińskich do odwiedzenia strony, czeka was tam dużo zabawy!!!!!

 www.KabecjanieDajaRade.pl

           

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gliwicach
    ul. Sobieskiego 14
    44-100 Gliwice
    mail: sekretariat@sp9.gliwice.eu
  • 32 239 13 62

Galeria zdjęć