Godziny pracy Regulamin biblioteki szkolnej Ciekawe strony Aktualności Nowości ICIM Bookcrossing Konkursy i imprezy biblioteczne Książki godne polecenia O bibliotece Czasopisma dla dzieci Dla nauczycieli Ciekawostki Wykaz lektur dla kl.1-8 Biblioteka zdalna Praca biblioteki podczas pandemii COVID-19 i po niej Oddawanie książek i podręczników podczas pandemii i po niej

Biblioteka

Bookcrossing

gify książkiBookCrossing

 

 

     Mówiąc w największym skrócie:„BookCrossing” polega na celowym pozostawieniu książki na tzw. "półkach" lub w przypadkowych miejscach (ławka w parku, tramwaj, pociąg, itd.), aby znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej. Nazywamy to "uwalnianiem książek".

Idea narodziła się w roku 2001 w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem objęła cały świat. W tej chwili na świecie krąży około 650 tysięcy uwolnionych książek.   Do całego ruchu należy ponad 150 tysięcy czytelników na całym świecie, z czego prawie dwa tysiące w Polsce (od 7 października 2003).

I jeszcze jedno, być może najważniejsze - o co chodzi w całej akcji "uwalniania książek"? Cele są proste: chodzi o podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce, o przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania, o znalezienie przyjaciół i znajomych myślących podobnie jak my, i wreszcie - o dobrą zabawę.  Do której serdecznie wszystkich zapraszamy.

Jeśli znajdziesz książkę, która ma wklejoną karteczkę z tajemniczym numerem BIP i adres strony internetowej. Co zrobić?


gify książkiPo pierwsze - wejdź na tę stronę www.bookcrossing.pl


gify książkiPo drugie - wpisz podany numer BIP, aby dowiedzieć się, kto tę książkę uwolnił, kto ją przed Tobą czytał i co o niej sądzi. Po wpisaniu BIP-u wybierz opcję "Znalazłem książkę" i opisz krótko, skąd ta książka znalazła się u Ciebie. 


gify książkiPo trzecie - przeczytaj tę książkę :-)

Aby książkę po przeczytaniu uwolnić, musisz ponownie wejść na stronę BookCrossing Polskai zostać użytkownikiem. W tym celu ze strony głównej wybierasz opcję "Zarejestruj się" i wykonujesz kilka czynności. Będąc zarejestrowanym użytkownikiem możesz książkę uwolnić poprzez wpisanie numeru BIPi wybranie opcji "Uwalniam książkę". Dodaj też swój komentarz - co sądzisz o książce i gdzie ją uwalniasz.

gify różowa pantera

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gliwicach
    ul. Sobieskiego 14
    44-100 Gliwice
    mail: sekretariat@sp9.gliwice.eu
  • 32 239 13 62

Galeria zdjęć