Czasopisma dla dzieci

Kumpel - Pomoże w szkole! Nie pozwoli się nudzić! Miesięcznik przeznaczony dla uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. To pisemko prenumerujemy.

Ponadto w bibliotece można pożyczyć następujące pojedyńcze egzemplarze:

Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” służy dzieciom oraz pomaga rodzicom i nauczycielom, wspiera kształcenia zintegrowane. Na łamach dwutygodnika ukazują się wiersze, baśnie i opowiadania (także obiecujące debiuty literackie i ilustratorskie!), interesujące artykuły popularnonaukowe dostosowane do wieku  odbiorcy, zabawy i gry rozwijające inteligencję i wyobraźnię. Ukazuje się od 1945r. Nazwę czasopisma wymyśliła pisarka Ewa Szelburg- Zarembina.

,,Przygoda ze sztuką” nauka  rysunku, historia sztuki dla dzieci i młodzieży

Miś - dwutygodnik dla dzieci w wieku przedszkolnym, założony w 1957 roku, ukazujący się do dziś. Obecnie wydawany przez TISE SA w Warszawie.
Było to pierwsze po wojnie
czasopismo dla dzieci - pierwszy numer ukazał się 15 lutego 1957 roku. Dla "Misia" Czesław Janczarski pisał opowiadania o Misiu Uszatku a Zbigniew Rychlicki narysował postać tego sympatycznego bohatera nakręconego później w Se-ma-forze
lalkowego, animowanego serialu telewizyjnego.

Deutsch Junior - czasopismo wydawane przez Polskie Media AmerCom od 2002 do 2004. Pozwalało dziecku uczyć języka niemieckiego z bohaterami serialu Animaniacy. Do każdego numeru dołączono kasetę, a do kilku numerów (np. 3) segregator. Z powodu spadku popularności wydano w 2004 ostatni (79) numer czasopisma.

,, English Magic” - Dziecko często w towarzystwie znanych i lubianych postaci z bajek i kreskówek uczy się podstaw języka angielskiego.

"CIUCHCIA” – miesięcznik nie tylko dla grzecznych dzieci” – zawsze z dołączonym filmem i edukacyjną grą komputerową. Istnieje na rynku od 1994 rokujako konsekwencja ogromnej popularności, emitowanego w TVP, programu telewizyjnego o tym samym tytule. Swój wieloletni sukces zawdzięcza przeuroczym bohaterom: Kulfonowi, Monice, Gapci i Mądralkowi, Tedowi, Dąbkowi oraz profesjonalnemu przygotowaniu i zabawnej, barwnej zawartości. Jest pismem o charakterze edukacyjnym, w nowoczesny sposób uczącym po przez zabawę.

W Polsce czasopismo "Przyjaciele z Zielonego Lasu" było wydawane w latach 1999-2000. Bardzo dużo ówczesnych dzieci, również ja, zaczęło zbierać tygodnik.  Tak samo , jak w Wielkiej Brytanii i w innych krajach, w Polsce również to jednak zanim zaczęła wychodzić gazeta, zawsze o 8 rano w Polsacie leciały odcinki "Zwierząt z Zielonego Lasu", które również oglądała bardzo duża rzesza dzieci ta bajka była bardzo popularna wśród polskich dzieci (i dorosłych). I nadszedł rok 2001. Zakończył się okres "Zwierząt z Zielonego Lasu" w Polsce, przestało wychodzić czasopismo.

Czasopisma dla  starszych uczniów

a)komputerowe