Sukcesy uczniów klas 4-8 2018/19 Sukcesy uczniów kl.0-3 w roku szkolnym 2018/2019 Sukcesy uczniów klas 4-7 2017/2018 Sukcesy uczniów kl.0-3 w roku szkolnym 2017/2018 Prymusi 2017/2018

Sukcesy uczniów

Sukcesy uczniów klas 4-8 2018/19

czUdział uczniów w konkursach

 

Lp.

Nazwa

Zasięg

Uczestnicy

Miejsce

Konkursy matematyczne

1

Alfik matematyczny 

ogólnopolski

Maciej Hryniewicz    

Lena Bielińska         

Klara Kogut        

Michał Spieszko 

Anna Jędrzejowska

Radosław Barylak

Michał Wojna 

Mikołaj Rojek

 

wyniki w województwie

5 miejsce

17 miejsce

35 miejsce

24 miejsce

26 miejsce

75 miejsce

23 miejsce

24 miejsce

 

 

 

 

2

 

 

3

 

 

"Mistrz tabliczki mnożenia"
XVI Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III i IV szkół podstawowych województwa śląskiego

IX Regionalny Konkurs Matematyczny Czar Par dla uczniów klas IV szkół podstawowych

wojewódzki

 

 

regionalny

Maciej Hryniewicz  

 

 

Lena Bielińska,
Maciej Hryniewicz

I miejsce

 

 

I miejsce

 

„Eksperyment Łańcuchowy”

ogólnopolski Bruno Rosiak, Michał Spieszko, Łukasz Skrzyszewski, Adam Bogacz  I miejsce
 

                                                

MATEMATYCZNY „MATEMATYKA BEZ GRANIC ”

międzynarodowy  klasa 6a  II miejsce w kategorii "Junior"
 

                                                

KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOSCI TYDZIEŃ MĄDRALI „ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PITAGORASEM „

 

POWIATOWY ANNA JĘDRZEJOWSKA klasa 6a  i MARTYNA JEZIORSKA klasa 6 b I miejsce
 

KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY 2019

ogólnopolski

KLASA 4A

 

 

KLASA 4B

 

 

KLASA 4C

 

KLASA 5A

 

KLASA5B

 

 

 

KLASA 6A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASA 6B

 

 

KLASA7B

 

 

KLASA8 A

 

GRABYSZ MAGDALENA-16 miejsce w regionie katowickim , 6 miejsce w powiecie

MARTYNA DZIUŻAŃSKA-70 miejsce w regionie katowickim , 34 miejsce w powiecie

MACIEJ HRYNIEWICZ - 3 miejsce w regionie katowickim , 1miejsce w powiecie

BIELINSKA LENA - 46 miejsce w regionie katowickim , 19 miejsce w powiecie

DROŻNIAK JOANNA- 42miejsce w regionie katowickim , 17miejsce w powiecie

KRÓL NATSZA - 79 miejsce w regionie katowickim , 37miejsce w powiecie

STERNAL SZYMON  - 46 miejsce w regionie katowickim , 18 miejsce w powiecie

OLSZAŃSKA JULIA- 74miejsce w regionie katowickim , 33 miejsce w powiecie

KLINIK HUBERT -75 miejsce w regionie katowickim , 34miejsce w powiecie

KLARA KOGUT- 100 miejsce w regionie katowickim , 45miejsce w powiecie

BARYLAK RADOSŁAW 19 miejsce w regionie katowickim , 6miejsce w powiecie

SPIESZKO MICHAŁ 22 miejsce w regionie katowickim , 7miejsce w powiecie

JĘDRZEJOWSKA ANNA  4 miejsce w regionie katowickim , 2 miejsce w powiecie

KAŻMIERCZAK HENRYK -19 miejsce w regionie katowickim , 6miejsce w powiecie

SKRZYSZEWSKI ŁUKASZ-22 miejsce w regionie katowickim , 7miejsce w powiecie

SCHWEDLER ZOFIA-25 miejsce w regionie katowickim , 10miejsce w powiecie

OLESZCZAK STANISŁAW- 63 miejsce w regionie katowickim , 30miejsce w powiecie

WIORA MARTA- 49miejsce w regionie katowickim , 24miejsce w powiecie

 

KORGA WOJCIECH - 54 miejsce w regionie katowickim , 26  miejsce w powiecie

Konkursy z języka polskiego
1 Międzyszkolny Konkurs Poetycki "Polska - moja ojczyzna. 100 lat wolności".   Międzyszkolny Anna Gabryś Anna Chrapka 

I miejsce

  Wojewódzki konkurs poezji dziecięcej w Zabrzu wojewódzki Anna Jędrzejowska Laureatka
  Międzyszkolny konkurs literacki „Kto powiedział że jesień jest smutna.” miejski Klara Kogut              Aleksandra Stangel  Anna Jędrzejowska 

2m 

2m 

wyróżnienie 

  Wojewódzki konkurs humanistyczny z języka polskiego Wojewódzki Helena Koszałka Etap miejski
  Alfik humanistyczny Wojewódzki

Jan Kostempski 

Aleksandra Stangel  

Anna Jędrzejowska 

Karolina Winczura 

Anna Chrapka 

 

2m 

7m 

13m 

10m 

11m

 

Konkursy z historii
1. Miejski konkurs Historyczno- Informatyczny pt. „100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę” miejski

Mateusz Gazdowicz

Wojciech Polakiewicz

 

II miejsce

IV miejsce.

 

2. Miejski konkurs „Obraz z dziejów Polski – drogi do Niepodległej” miejski

Hanna Mikuła oraz Jan Kostempski,

Mikołaj Rojek oraz Filip Simon.

IV miejsce

 

VIII miejsce:

3. Wojewódzki konkurs „1,2,3 Polska!”  wojewódzki uczniowie z klasy 7b i 8b  II miejsce
4. Miejski konkurs Wiedzy Historycznej „100-lecie Odzyskania Niepodległości” miejski Anna Chrapka, Jan Kostempski, Hanna Mikuła II miejsce
5. Międzyszkolny Konkurs Literacko- Informatyczny „Gliwice- miasto wielu kultur”  miejski Martyna Stradomska i Weronika Kocur II miejsce
6.

Naukowa Liga Szkół Podstawowych, konkurs Historyczno- Regionalny 

 

miejski

Anna Gabryś i Nina Janik

Marta Radziewcz - Winnicka

I miejsce

 

II miejsce

 

  Konkurs historyczno-informatyczny  "Śladami polskich skrzydeł"  wojewódzki Weronika Kocur i Martyna Stradomska wyróżnienie

Konkursy z plastyki

1. Międzynarodowy Konkursy Plastyczny „Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat...”  międzynarodowy Anna Jędrzejowska   I miejsce
         
Konkursy muzyczne
1.        X Miejski Konkurs Piosenki Szkolnej "Szkolny Dzwonek" miejski Zespół Wokalno – Instrumentalny „Dziewiątka”  I miejsce
2. 

      X Miejski Konkurs Piosenki Szkolnej "Szkolny Dzwonek"

miejski  Aleksandra Stangel I miejsce
3.  XI  Wojewódzki Festiwal Pieśni
i Piosenki Patriotycznej
w Wielowsi  " Spiewam Tobie Polsko"    
wojewódzki   Zespół Wokalno – Instrumentalny „Dziewiątka”

Finalista 

I miejsce

4. 

X Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Wielowsi  " Spiewam Tobie Polsko"                                                       

wojewódzki Aleksandra Stangel III miejsce
5.

 XIIV Miejski Konkurs Kolęd I Pastorałek   "MOJA ULUBIONA KOLĘDA" 

miejski zespół wokalno-instrumentalny 9-tka III miejsce
6.. 

XIIV Miejski Konkurs Kolęd I Pastorałek   "MOJA ULUBIONA KOLĘDA" 

                                                             
miejski Aleksandra Stangel I miejsce
8.  Rodzinne koledowanie po orszaku Trzech Króli  w auli Jana Pawła II w Gliwicach 

 

miejski zespół wokalno-instrumentalny 9-tka WYSTĘP - PROWADZENIE
Konkursy przyrodniczo-geograficzne
1. Gliwicka Liga Naukowców miejski Jan Kostempski,Hanna Mikuła,
NataliaTomala 
4 miejsce
2. Laury Prezydenta Miasta Gliwice miejski Jan Kostempski,
Michał Wojna,
Hanna Mikuła
osiągnięcia w dziedzinie tyurystyki- Laur
3. Wojewódzki konkurs o Unii Europejskiej " Twój Ewerest" wojewódzki Jakub Trzepacz
Mikołaj Rojek 
Mateusz Gazdowicz 
Anna Chrapka 
wyróżnienie
4. Powiatowy Konkurs "I Ty możesz zostać Marią Curie Skłodowską" powiatowy Anna Jędrzejowska
Zofia Schwedler 
II miejsce
    Konkurs "Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny" wojewódzki Bartosz Minkina III miejsce
   

Konkurs "Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny" 

 

 
wojewódzki Patrycja Tustanowka II miejsce w kategorii
prezentacja multimedialna
 

 Konkurs EDI - PANDA
Biologia kl 8

 

 

 

Ogólnopolski Roxana Turzańska 
Natalia Tomala 
Amelia Swaczyan
Aleksandra Cyparska
Kamila Zielińska Aleksndra Rozwadowska  

19 m w Polsce

21 w Polsce
23 w Polsce
24 w Polsce
25 w Polsce

27m w Polsce

  Konkurs EDI - PANDA Geografia  kl.7
 
Ogólnopolski Aleksandra Nowak 27 m w Polsce 
  Konkurs EDI - PANDA Przyroda kl 6 Ogólnopolski  Henryk Kazimierczak  Aleksandra Stangel
 Karol Pająk
 Michał Owsiński
Wojciech Polakiewicz

11m w Polsce
13 m w Polsce
21m w Polsce
23m w Polsce

23m w Polsce

   " Natura w obiektywie" miejski

Bartosz Minkina

Aleksandra Stangel


Wiktor Kluj

III miejsce

 wyróżnienie

 wyróżnienie

Konkursy inormatyczne 
1. Międzyszkolny Konkurs Literacko- Informatyczny „Gliwice- miasto wielu kultur”  miejski Martyna Stradomska i Weronika Kocur II miejsce
2. Konkurs historyczno-informatyczny  "Śladami polskich skrzydeł"  wojewódzki Weronika Kocur i Martyna Stradomska   wyróżnienie
Konkursy z techniki
         
Zawody sportowe
1. Otwarte Mistrzostwa Gliwic Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce miejski 

Zofia Bornus kl.Va     

 

Jan Rajchel kl. IVb   

Jan Rajchel kl. IVb,
Oskar Śliwiński kl. IVb, 
Jacek Zięba kl. IVa,
Łukasz Kuczka kl. IVb

Jan Rajchel    kl. IVb      

Łukasz Kuczka kl.IVb     

  Oliwier Czernel kl. VIb  

   Oliwier Czernel kl. VIb    

 Zofia Bornus kl. Va,
Lena
Jankowska kl.  Va, 
Zofia Konderak kl. IVa,
Lena Skibińska kl. IVb

I miejsce: skok w dal z miejsca , bieg 25 m

 

I miejsce :bieg na 25m    

 

I miejsce: sztafeta chłopców rocznik 2008 i mł.

 

  II miejsce: skok w dal z miejsca

II miejsce:bieg na 25m

 

II miejsce: bieg na 400m 


III miejsce: pchnięcie piłką lekarską 3kg 

 

III miejsce:: sztafeta dziewcząt rocznik 2008 i mł.

 

 

         

2. XVII Eko rajd rowerowy o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice miejski

Filip Simon- 7b

Łukasz Wawrzacz- 7a

I miejsce

II miejsce

3. XVI Rajd pieszy o Puchar Jesieni 2018 " Patrioci nie tylko od swięta" z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości miejski Maks Tymków- 7b, Wiktor Pawlas- 7b, Igor Grasza- 7b, Maciej Sidorski- 7b, Katarzyna KLos- 7b, Miron Nowak- 7b, Weronika Weretycka- 7b, Aleksandra Ratecka- 7b I miejsce
4. Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Lekkiej Atletyce w ramach Mitingu im. Zenona Sęka: miejski

Oliwier Czernel- 6b

Oliwier Czernel- 6b

I miejsce bieg na 600m

I miejsce skok w dal

5. Rejonowe zawody Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców rejonowe Oliwier Czernel- 6b, Kamil Szczesiak, Łukasz Mielcarek- 6b. Kacper Raczkowski- 6b , Filip Muszyński, Rafał Machura
 
 III miejsce w Gliwicach
6.  Rejonowe mistrzostwa Gliwic
w mini piłce ręcznej chłopców
klas 4-6
rejonowe

Tomasz Gajdzik - 6b, Oliwier Czernel- 6b, Kacper Raczkowski- 6b, Julian Kossak- 6b, Mateusz Kampka- 6b, Adam Damulewicz- 6b, Marcel Walczuk- 5c, Jakub Kucharczyk- 5c, Filip Muszyński - 5c, Wiktor Domurat- 5c

III miejsce w Gliwicach
  Rejonowe mistrzostwa Gliwic
w mini piłce siatkowej chłopców
klas 4-6
rejonowe

Drużyna klasy sportowej 6b

Tomasz Gajdzik, Oliwier Czernel, Kacper Raczkowski, Julian Kossak, Karol Pająk, Tomasz Troll, Mateusz Kampka, Adam Damulewicz, Szymon Kopijer, Łukasz Mielcarek

 

 II miejsce w Gliwicach
  Noworoczny Turniej Piłki Nożnej  dla klas V miejski (10 Uczniów), V MIEJSCE
  VII Mistrzostwa Gliwic dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Beach Soccer 2019 r - Piłka nożna na piasku dla klas VII, VIII i Gimnazjum rejonowe Bartosz Kostrzewski
Damian Latawiec
Daniel Latawiec
Kacper Łysko
Michał Drabik - 8c
Kacper Kasprowicz- 8c
Wojciech Buczny- 8c
Mateusz Lupa
Wiktor Pawlas

 

II miejsce w Gliwicach

 

 

 

 

 

 

 

VIII Mistrzostwa Gliwic w Beach Soccer 2019 r. dla Szkół Podstawowych klas IV,V, VI.
 

rejonowe

Karol Pająk- 6b
Oliwier Czernel- 6b
Kacper Raczkowski- 6b
Kamil Szczesiak
Troll Tomasz- 6b
Mateusz Kampka- 6b
Julian Kossak- 6b
Łukasz Mielcarek- 6b
Szymon Sternal
Hubert Klinik

Karol Pająk 6b

Kamil Szczesiak

Michał Drabik

II miejsce w Gliwicach

 

 

 

 

 

najlepszy bramkarz mistrzostw

Król Strzelców w mistrzostwach

Król strzelców w mistrzostwach

  Gliwicka Liga Pływacka "GLiP" Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice - Miejskie

 

Gosia Komar

 IV miejsce w Gliwicach


 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gliwicach
    ul. Sobieskiego 14
    44-100 Gliwice
  • 32 239 13 62

Galeria zdjęć