O mnie Prowadzone zajęcia Kabecjanie Dają Radę Szkoła dla rodziców Bezpieczny Internet - informacje dla rodziców Artykuł - Szkoła dla rodziców Bezpieczny Internet - polecane strony Cyberprzemoc Bezpieczny internet - Filtry rodzinne Szkodliwe treści Kompter i internet - jak chronić swoje dziecko? Szkoła bez Przemocy Bezpieczny internet dla najmłodszych- Dekalog dzieci dyslektycznych wg prof. Bogdanowicz Poczytaj mi mamo... O dysleksji słów kilka... Formy pomocy dla uczniów z dysleksją Trudności dzieci dyslektycznych PROGRAM „KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ DOBRYM RODZICEM”- Program Profilaktyczny "Bezpieczeństwo w sieci" Program "Jestem asertywny, zachowuję sie bezpiecznie" O mnie

Joanna Troll

Szkoła dla rodziców

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców
do uczestnictwa w spotkaniach
„Szkoły dla Rodziców”
        na terenie naszej szkoły w roku szkolnym 2013/2014

„Najlepszym miejscem pod słońcem i na ziemi jest dom,

w którym dokłada się wszelkich starań, aby odkryć
  i nagrodzić oklaskami talenty i uzdolnienia każdego członka rodziny”.

(G. MacDonald)

Główne motto "Szkoły dla Rodziców" brzmi: Wychowywać to kochać i wymagać

Szkoła dla Rodziców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi.

Jego głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Szkoła dla Rodziców uczy nie tyle „metod”, co budowania relacji w duchu podmiotowości i dialogu. Zajęcia mają charakter warsztatów składają się z krótkich omówień i wprowadzeń tematycznych, a ich istotą są ćwiczenia i scenki. Cennym elementem uczącym jest wymiana doświadczeń między uczestnikami oraz praktyczne wypróbowywanie nowych umiejętności w postaci zadań domowych. Spotkania odbywają się w małych grupach (nie większych niż 15 osób).

Poszczególne spotkania poruszają m.in. tematykę: świadomość własnych celów wychowania, poznanie i rozumienie świata uczuć własnych oraz dziecka lub wychowanka, naukę umiejętności rozmawiania o uczuciach, umiejętność stawiania jasnych granic i wymagań, zachęcanie dzieci do współpracy, wspólne rozwiązywanie konfliktów, itp.

Prowadzący: Joanna Troll-pedagog szkolny, Marzena Mazgaj-nauczyciel dyplomowny.

Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z pedagogiem szkolnym pod
nr telefonu 032 239-13-62 wew.28 do dnia 30.09.2011

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!