Kółko informatyczne Szkolne konkursy informatyczne

Kółko informatyczne

Kółko informatyczne dla dzieci
klas 2-3 oraz 4-6

Kółko informatyczne odbywa się w każśrodę przez jedną godzinę lekcyjną dla uczniów klas II -III i IV-VI w oparciu o wcześniej opracowany plan pracy.  Każdorazowo uczestniczy w nim od 12 do 14 uczniów. Do dyspozycji wszystkich członków koła jest pracownia komputerowa z pełnym wyposażeniem oraz dostępem do Internetu.

W ramach koła powstało szereg ciekawych prac uczniowskich. Uczniowie działający w kole pracują  zespołowo i indywidualnie, biorą aktywny udział w konkursach informatycznych szkolnych oraz międzyszkolnych.

Na kółku informatycznym uczniowie mogą nadrabiać zaległości z lekcji informatyki, korzystać z Internetu w celu poszukiwania różnych informacji, wysyłać i odbierać wiadomości pocztą elektroniczną, komunikować się przez Internet w czasie rzeczywistym.

W czasie zajęć koła podejmowane są różne tematy związane z  wykorzystaniem komputera.  Uczniowie tworzą prezentacje  multimedialne, uczą się instalacji i deinstalacji  różnych programów.

W tematyce spotkań zwracam szczególną uwagę na ergonomię miejsca pracy i nauki oraz prawidłowe otwieranie i zamykanie aplikacji.

Podczas spotkań koła uczniowie mają czas na pogłębianie swoich zainteresowań dotyczących zastosowania komputerów i zapoznają się z etykietą sieciową!

Serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniów na zajęcia!!!!