Kółko muzyczne - zajęcia wokalno - instrumentalne Kółko matematyczne - przygotowanie do sprawdzianu szóstoklasistów Kilka słów o mnie

Beata Śmietanka

Kółko muzyczne - zajęcia wokalno - instrumentalne

0021instrumenty(gify.city24h)

0018instrumenty(gify.city24h)

ZESPÓŁ INSTRUMENTALNO-WOKALNY 9-ka

Zespoł muzyczny, prowadzony jest przez Panią Beatę Śmietankę, próby odbywają się co tydzień, w piątki,  w sali 207 . Uczestniczy w nich regularnie kilkanaście osób z klas 4 - 6. Pani Śmietanka uczy w naszej szkole matematyki, ale muzyka, gra na gitarze, poezja śpiewana i  piosenka turystyczna to jej pasje, które skuteczne zaszczepia  naszym  uczniom.

W trakcie zajęć nie tylko wykonywane są ćwiczenia wokalne, rytmiczne, instrumentalne i aranżacyjne związane z nauką nowych utworów, ale także przygotowywany jest repertuar na różne konkursy muzyczne oraz szkolne i pozaszkolne imprezy i uroczystości, w których występy zespołu stanowią istotny element muzycznej oprawy.

20.10.10 w Szkole Podstawowej nr  16 w Gliwicach  na II Miejskim Festiwalu Piosenki Szkolnej „Szkolny Dzwonek”, zespół wokalno  – instrumentalny ,, Dziewiątka ‘’ wykonał piosenkę ,, Zakazany owoc’’  (Krzysztof Antkowiak), a w kategorii solistów – Julia Kos (kl.6c) zaprezentowała utwór ,,Najpiękniejsza w klasie ‘’ (Majka Jeżowska)   i  zdobyła wyróżnienie.

16.11.10   w Domu Kultury w Szczygłowicach, na III Regionalnym Konkursie Piosenki Dziecięcej ” Śpiewać Każdy Może“ Zespół wokalno – instrumentalny ,, Dziewiątka’’  wykonał dwie piosenki : ,, Najpiękniejsza w klasie ‘’ (Majka Jeżowska) i ,, Muzyka’’ (słowa : K.I .Gałczyński), zdobywając drugie miejsce .W kategorii solistów – Julia Kos zaśpiewała  ,, Ocean’’ ( Wolna Grupa Bukowina) oraz ,,Czas nas uczy pogody ‘’ (Grażyna Łobaszewska). Julia zajęła w swojej kategorii pierwsze miejsce .

17.12.10 w Miejskim Domu Kultury w Gliwicach odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową nr 32 “Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek”. Zespół wokalno – instrumentalny „Dziewiątka” wykonał dwie piosenki: „Gwiazda na kiju” (Seweryn Krajewski) i „ Bajka o tym, jak Wigilijna Noc wychodziła za mąż” (Elżbieta Adamiak), a solistka Julia Kos zaśpiewała kolędy: „Anioł pasterzom mówił” i „Gdy Śliczna Panna”. Występ zespołu najbardziej spodobał się publiczności i przedstawicielom gliwickiej telewizji internetowej, natomiast jury naszej solistce Julii Kos przyznało pierwszą nagrodę.

07.01.11 występy zespołu uświetniły galę wręczenia nagród dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Międzyszkolnym Konkursie na Kartkę i Ozdobę Świąteczną, w auli Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II.

9 .02.11 na  III Gliwickich Konfrontacjach Muzycznych wystąpił zespół „Dziewiątka”, wykonując dwa utwory i zajmując w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych III miejsce, natomiast w kategorii solistów Julia Kos zaśpiewała dwie piosenki i zdobyła I miejsce. Julia w ten sposób zakwalifikowała się do udziału w XIII Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży, w których „ wyśpiewała” ponownie I miejsce ! Ukoronowaniem tych sukcesów stał się występ naszej wspaniałej solistki w Koncercie Galowym XIII Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży, który odbył się 15 marca w Gliwickim Teatrze Muzycznym.

emotikony na gg muzyka

W międzyczasie wzięliśmy udział jeszcze w dwóch innych konkursach muzycznych:

w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej „ English is everywhere” organizowanym przez SP 28 w Gliwicach: wystąpiły w nim dwie solistki:

Julia Kos, wykonując piosenkę Bruno Marsa „Grenade” i zajmując III miejsce wśród prawie 20 wykonawców,

nasze nowe odkrycie – Magda Kornaś, wykonując piosenkę Pink „I don’t believe you” i zdobywając wyróżnienie i ogromny aplauz publiczności;

w IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej organizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Gliwicach:

wystąpił w nim zespół „Dziewiątka” wykonując dwa utwory: „Jak” Starego Dobrego Małżeństwa oraz „Po sezonie” i zajmując III miejsce;

solistka Julia Kos zaśpiewała dwie piosenki Wolnej Grupy Bukowiny: „Pejzaże harasymowiczowskie” i „BukowinaI”, zajmując również III miejsce.

01 kwietnia nasze solistki: Julia Kos i Magda Kornaś wzięły udział w przesłuchaniach konkursowych IVWojewódzkiego Festiwalu Młodych Talentów  "Piosenka w Unii Europejskiej" w SP 5 w Zabrzu, wykonując po dwie piosenki:

Julia: „ Czas nas uczy pogody” i  „Breakaway”,

Magda: „Świecie nasz” i „I don’t believe you”.

Po dwudniowych przesłuchaniach, w których wzięło udział ponad 150 wykonawców, Julia zakwalifikowała się do ścisłego finału i znalazła się  wśród 10 solistów – finalistów z klas 4-6.

Finał odbył się 07 kwietnia w Zabrzu. Żadna z dziewczyn nie została laureatką Festiwalu, ale zaśpiewały i wypadły naprawdę wspaniale!

06 kwietnia znów śpiewaliśmy w języku angielskim. Tym razem troje naszych solistów wzięło udział w XVI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez Dom Kultury w Szczygłowicach. Po raz pierwszy w tak poważnym konkursie wziął udział jako solista uczeń klasy 3 – Michał Jagoda, wykonując piosenkę z repertuaru zespołu „The Beatles” – „Hey Jude”. Magda Kornaś  zaśpiewała  „I don’t believe you” Pink, a Julia Kos  - „Breakaway” Kelly Clarkson. Wszystkie wykonania były bardzo udane, ale jury najwyżej oceniło Julię Kos, przyznając jej I miejsce!

07 kwietnia zespół wokalno – instrumentalny „Dziewiątka” wziął udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej, zorganizowanym przez ZSO nr 7 w Gliwicach. Zaśpiewał tam dwa utwory: „Anioł Stróż” i „Puk, puk, puk” Magdy Anioł i zajął III miejsce!

13 maja Julia wystąpiła w Szczygłowicach w  koncercie laureatów, na którym odbierała główną nagrodę.