Król Beata

Regulamin pracowni przyrodniczej

REGULAMIN PRACOWNI PRZYRODNICZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 9 W GLIWICACH

1.        Do pracowni przyrodniczej uczniowie wchodzą w obecności nauczyciela.

2.        Obowiązkiem każdego ucznia jest utrzymanie wzorowego porządku w pracowni. Nie wolno samowolnie chodzić po pracowni w czasie lekcji.

3.        Podczas wykonywania ćwiczeń należy unikać głośnych rozmów, krzyków, zbędnego gromadzenia się. W razie konieczności porozumiewać się półgłosem.

4.        Zadania należy przeprowadzać z zachowaniem należytych środków ostrożności, aby nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych.

5.        Nie należy wykonywać żadnego ćwiczenia i nie należy uruchamiać żadnego przyrządu bez uprzedniego polecenia nauczyciela.

6.        Miejsce pracy musi być zawsze czyste. Pobrane materiały muszą być po zakończeniu pracy odniesione na właściwe miejsce w stanie czystym.

7.        Każde uszkodzenie sprzętu lub przyrządu musi być zgłoszone nauczycielowi.

8.     W razie nieszczęśliwego wypadku należy natychmiast zgłosić się do nauczyciela i podać okoliczności wypadku. Nie wolno samemu podejmować środków zaradczych.

9.        Przy wszelkich pracach zachowywać największą ostrożność, pamiętając przy tym, że niedokładność, nieuwaga, niedostateczne zaznajomienie się z przyrządami i właściwościami substancji, z którymi się pracuje, może spowodować nieszczęśliwy wypadek.

10.        Podczas pracy z ogniem i substancjami łatwopalnymi należy zachować należytą ostrożność. W razie jakiegokolwiek zapalenia materiałów palnych stosować się do poleceń nauczyciela.

11. Probówkę, w której ogrzewana jest ciecz trzymać otworem w bok, a nie do siebie i nie w stronę sąsiada. Nie ogrzewać probówki tylko od dołu, lecz całą jej zawartość.

12.    Nie należy wykonywać ćwiczeń w brudnych naczyniach.

13.    Bez polecenia nauczyciela nie wolno smakować i wąchać badanych substancji. Nie należy kłaść na stołach żywności.

14.    Nie wolno pić wody z naczyń laboratoryjnych.

15. Hodowle prowadzone w pracowni należy pielęgnować tylko za zgodą nauczyciela.

16. Zauważoną uszkodzoną instalację elektrycznej należy niezwłocznie zgłoś nauczycielowi.

gify buźki

WE WSZYSTKICH SPRAWACH NIE OBJĘTYCH REGULAMINEM NALEŻY ZGŁASZAĆ SIĘ DO NAUCZYCIELA