Król Beata

Co robimy na zajęciach? -2010/2011

CO ROBIMY NA ZAJĘCIACH ?

W naszej szkole systematycznie działała  juz od 16 lat Kółko Turystyczne „Wagabunda”.

W tym roku zajęcia odbywają się raz w tygodniu – we wtorki, na siódmej godzinie lekcyjnej w gabinecie przyrodniczym.

Raz w miesiacu bierzemy udzial w wycieczce lub wyjsciu w ramach Kółka przyrodniczo -regionalnego.

Terminy są rózne (podawane uczniom bezposrednio przed wycieczką.)

WYCIECZKI I WYJŚCIA

Wyjście do parku przy ul.Andersa

Zapoznanie z historią zabytkowego kościoła przy ul. Kozielskiej;

Wyjście do Parku  Grunwaldzkimgify drzewa

Ćwiczenia w określamiu azymutów i ocena odległoąci na oko

Wycieczka do Toszka

na zlot młodzieży

Wycieczka do Parku Dinozaurów

2 października aktywiści kółek zainteresowań turystycznego iprzyrodniczego brali udział w wycieczce do Rybnika. Zapoznano się z parkiem dinozaurów, poznano rożne gatunki tych gadów oraz warunki ich życia. Dzieci brały udział w rejsie po

Zalewie Rybnickim, poznały elektrownie Rybnik;

gify dinozaury

Cmntarz hutniczy

9 listopada grupa uczniów kolejny już raz odwiedziła cmentarz hutniczy prze

prowadzając jednocześnie prace porządkowe po okresie zaduszek;

Zameczek Piastowski

W grudniu odwiedziliśmy Zameczek Piastowski, zwiedzaliśmy zbiory muzeum oraz uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt."W drodze do Betlejem"

gify postacie

Radiostacja gliwicka

Zwidzilismy radiostację gliwicką, uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji muzealnej dotyczącej prowokacji gliwickiej, historii radiostacji.

XXXIX Ogólnopolski

Turniej Turystyczno Krajoznawczy

Przygotowania z biegów na oreintację w Lesie Łabędzkim

gify motyle   PALMIARNIA

5 kwietnia zwiedzilismy palmiarnię gliwicką.pan przewodnik ciekawie opowiadał nam o różnych roślinach użytkowych.Moglismy dotknąć i powąchać rośliny, które rosną w wilgotnym lesie równikowym.

ZAJĘCIA NA SCIANCE WSPINACZKOWEJ

9 kwietnia  bylismy na zajęciach prowadzonych przez instruktora wspinaczki skalkowej na sztucznej ściance wspinaczkowej  "Fabryka mocy". Wszyscy uczniowie zostali ubrani w odpowiedni sprzęt i asekurowani "na wędkę"przez istruktora mogli poznać smak prawdziwej wspinaczki. jedna z sal to  bulderownia gdzie ćwiczyliśmy swoje mozliwiosci na ścianach tzw.przewieszkach.Było to bardzo trudne i wymagajace wysiłku.

gify sportowe

LEKCJA PREHISTORYCZNA W FORUM

24 maja byliśmy na ciekawej lekcji o prehistorycznych zwierzętach.

Zajęcia były prowadzone przez paleontologa-doktoranta Wydziału Nauk o Ziemi uniwersytetu Śląskiego.

Nocne podchody w Forum

4 czerwca grupa uczniów z naszej szkoły została zaproszona na nocne podchody do centrum handlowego Forum.

Na ostatnich zajęciach tradycyjnie zwiedzamy cukiernię.