Informacje o grupie 0 Program autorski Nasze prace Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania w oddziale sześciolatków. gotowość/dojrzałość szkolna Charakterystyka dziecka pięcioletniego Charakterystyka dziecka sześcioletniego

Maria Proniewicz

Program autorski

W Oddziale przedszkolnym realizowany jest program autorski napisany przeze mnie  pt „Rozwijanie u dzieci sześcioletnich umiejętności zgodnego współżycia i współdziałania w rupie”.Program Zatwierdzony jest przez Radę Pedagogiczną.

Program przeznaczony jest także do pracy z dziećmi pięcioletnimi.

Cechą charakterystyczną tego programu jest bogaty zestaw metod aktywizujących, które mają wspomagać proces uczenia się i przyswajania przez dzieci  ustalonych wspólnie z nauczycielem zasad i norm obowiązujących zarówno  w grupie jak i poza nią.

Ponadto w programie  proponuje się stosowanie bajek terapeutycznych. Bajki te mają stanowić jedno z  głównych źródeł informacji dotyczących przyswajania przez dzieci  obowiązujących reguł oraz ich umiejętności rozwiązywania problemów i konfliktów czy radzenia sobie w różnych często trudnych sytuacjach, które   nie omijają również  małego człowieka. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, a program napisany został na potrzeby oddziału przedszkolnego.

Dzieci dużo śpiewają, tańczą biorą udział w występach na forum szkoły i miasta, gdzie zachwycają swoim profesjonalizmem.