Informacje o grupie 0 Program autorski Nasze prace Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania w oddziale sześciolatków. gotowość/dojrzałość szkolna Charakterystyka dziecka pięcioletniego Charakterystyka dziecka sześcioletniego

Maria Proniewicz

Informacje o grupie 0

Co piszczy w zerówce.....

Szybko minął pierwszy miesiąc pobytu dzieci w zerówce. W tym czasie dzieci wzajemnie się poznały i zaaklimatyzowały w grupie. Każdego dnia uczymy się i bawimy. Nowa pora roku pozwoliła na ciekawe zagospodarowanie i udekorowanie naszej sali. Przedtem jednak były wspomnienia z wakacji, czego efektem były wspaniałe prace plastyczne i kompozycje z materiału przyrodniczego przywiezionego z wakacyjnych podróży  przez dzieci.

We wrześniu w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona Szkoły – Króla Jana III Sobieskiego. W związku z tym jak co roku został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas 0-3 zatytułowany Gliwice za czasów  Króla Jana III Sobieskiego – . Portret Króla.

Kronika Zerówki Bobrówko

Również we wrześniu obchodziliśmy w klasie pierwszą wspólną uroczystość – Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów drobne upominki.

Jesień obfitowała w dary, które dzieci ochoczo przynosiły do sali, dzięki czemu mamy wspaniały i bogaty kącik przyrody. Powstały też nowe prace plastyczne związane tematycznie z nową porą roku.  Są  zatem koszyczki z kolorowego kartonu, a w nich plastelinowe grzybki, las rysowany kredkami czy drzewa nakrapiane gąbką. Poznaliśmy też nowe piosenki i wierszyki, oraz krótkie rymowanki. Dzieci wesoło spędzają wspólnie czas". :)

Gify, linieGify, linie

W listopadzie udaliśmy się z dziećmi na Cmentarz Żołnierzy Radzieckich, by palić znicze w związku ze Świętem Zmarłych.

Również w listopadzie udaliśmy się z dziećmi do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z cyklu – Urodziny Kubusia Puchatka w związku z Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia obchodzonym w tym miesiącu na całym świecie.

Już w listopadzie zaczęliśmy próby do Jasełek. Dzieci z ochotą uczyły się przydzielonych im ról, kolęd i tańców.

W grudniu braliśmy udział w Szkolnym Jesiennym Festiwalu Piosenki i Poezji. Był to pierwszy występ dzieci przed publicznością.

W grudniu do klasy zawitał długo wyczekiwany Mikołaj przynosząc dla naszych milusińskich wielki worek  wspaniałych prezentów, które wręczył każdemu dziecku.

Tuż przed świętami rodzice mieli okazję odwiedzić swoje pociechy w klasie i wziąć udział w zajęciach otwartych podczas którego wykonywali wraz z dziećmi choinkę z kółek techniką origami wraz z rodzicami. Efekty są bardzo ciekawe.