Nawigacja

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 03.09.2018 r. na boisku szkolnym lub w razie niepogody w sali gimnastycznej:

  • godzina 8:30 klasy IV-VIII
  • godzina 9:30 klasy 0-III

   

 • Festiwal Miasta

  Festiwal Miasta - Obrazek 1

 • Wakacje z MUZK-iem !

  Wakacje z MUZK-iem !

  Przedstawiamy Państwu propozycje organizowanych corocznie Wakacji dla dzieci przez MZUK.
  Bezpłatne sportowe zajęcia dla dzieci odbywają się po zakończeniu roku szkolnego i trwają aż do końca sierpnia. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci - dla niektórych jest to jedyna możliwa atrakcja w wakacje. Zachęcamy do udziału.  Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej MZUK Gliwice

  Serdecznie zapraszamy .

  Wakacje z MUZK-iem ! - Obrazek 1Wakacje z MUZK-iem ! - Obrazek 2Wakacje z MUZK-iem ! - Obrazek 3Wakacje z MUZK-iem ! - Obrazek 4

 • Podobny obraz

  FESTIWAL SPORTU w SP 9
  dla dzieci i rodziców klas 0-3
   

  Dyrektor szkoły, Rada Osiedlowa Gliwice Śródmieście oraz nauczyciele WF  Szkoły Podstawowej  nr 9 w Gliwicach serdecznie zapraszają rodziców klas 0-3 wraz ze swoimi dziećmi na Festiwal Sportu organizowany w naszej szkole (na boisku szkolnym a w razie niepogody w sali gimnastycznej).

  Festiwal Sportu odbędzie się 18 czerwca 2018r. (poniedziałek)
  od godz. 16.00- 18.00.


  Na każde dziecko czeka medal, dyplom oraz nagrody wszystko ufundowane przez Radę Osiedlową Gliwice Śródmieście i SP 9.
           W tym dniu przygotowaliśmy liczne atrakcje sportowe dla dzieci i rodziców tj. tory przeszkód, zabawy, pokazy min. pokaz koszykówki  zawodników GTK . Zapraszamy również do naszej darmowej kawiarenki na kiełbaski z grilla, kawę,  

  Chętnych rodziców zachęcamy do przyniesienia swoich wypieków. : )

  Serdecznie zapraszamy !!!

   

   - Obrazek 1

   

  Znalezione obrazy dla zapytania festyn sportowy gif  

   

   

   

   

 • - Obrazek 1

  Szanowni Rodzice, 

       Drodzy Uczniowie

   

           Jest nam niezmiernie miło poinformować o kolejnym sukcesie naszej szkoły.

            Jak już wcześniej informowałam, przystąpiliśmy do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

           30.05.2018r. otrzymaliśmy informację, że jesteśmy finalistami konkursu na utworzenie szkolnej ekopracowni „Zielona Pracownia 2018”.

           Na konkurs wpłynęło 127 wniosków, z czego 68 szkół otrzyma dofinansowanie.

           My otrzymaliśmy kwotę: 7 540,85 zł w pierwszym etapie i 29 864, 30 zł w etapie drugim, czyli łączna kwota na utworzenie ekopracowni to 37 405,15 zł.

           Cieszymy się, że nasi uczniowie będą mogli korzystać z różnorodnych pomocy dydaktycznych w nowej, funkcjonalnej pracowni.

           Dziękujemy, tym wszystkim, którzy nas wspierali.

   

   

                                                           Z serdecznymi pozdrowieniami,

                                                                     Anna Pomykała

 • Informacja dot.obiadów

  Informacja dot.obiadów

  Informujemy, że opłata za obiad wynosi : za miesiąc  marzec- 80zł, kwiecień- 76 zł, maj 72 zł, czerwiec - 56 zł

  Należność za obiady prosimy wpłacać na konto do 1-szego każdego miesiąca:

   ING BANK ŚLĄSKI  nr. konta:  48 1050 1285 1000 0002 0350 6274 

  Zgodnie z zarządzeniem dyrektora szkoły nr 1/09 (dostępne na stronie www) nie ma odpisów za niewykorzystanie abonamentu obiadowego w m-cu grudniu i czerwcu.

  Stawka za obiad nie ulega zmianie i wynosi 4 zł.

  Jadłospis jest wywieszany na korytarzu szkolnym przy wejściu, oraz w marę możliwości na bieżąco na stronie internetowej.

  Miło nam poinformować Państwa, iż nasza szkoła bierze udział w programie Żywienie na Wagę Zdrowia.

 • 1% PODATKU DLA SZKOŁY – PODZIĘKOWANIA

  1% PODATKU DLA SZKOŁY – PODZIĘKOWANIA

   

  http://www.fundacjaradan.org/files/layout/images/radan_logo.png    Szanowni Państwo,

  W imieniu Pani Dyrektor oraz nauczycieli wychowania fizycznego pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie za wsparcie, jakiego Państwo udzielili naszej szkole, wyrażone odpisem 1% podatku na Fundację RADAN, a tym samym na sprzęt sportowy dla naszej szkoły.

  Z Państwa odpisów udało się uzyskać kwotę 1896,50 zł.

  Z pozyskanych w ten sposób środków został zakupiony sprzęt sportowy: piłki nożne do gry na boisku, zestawy TRX, kolce lekkoatletyczne, taśmy do ćwiczeń, lotki do badmintona. Sprzęt ten będzie wykorzystywany w czasie lekcji i zajęć pozalekcyjnych. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się do poprawienia sprawności fizycznej naszych uczniów oraz do uatrakcyjnienia prowadzonych zajęć.

  1% PODATKU DLA SZKOŁY – PODZIĘKOWANIA - Obrazek 11% PODATKU DLA SZKOŁY – PODZIĘKOWANIA - Obrazek 2

  Jeszcze raz serdecznie Państwu dziękujemy za okazane wsparcie i mamy nadzieję, że grono Darczyńców w roku 2018 się powiększy, do czego gorąco namawiamy.

  Przypominamy

  Nr KRS Fundacji : 0000283966

  Cel szczegółowy 1% : SP 9 Gliwice

 • List Minister Edukacji Narodowej

  List Minister Edukacji Narodowej

  Warszawa, 18 maja 2018 r.

   

   

   

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie Uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum,

  wdrażanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

  Pragnę przypomnieć, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. Będą oni ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół. o te same miejsca. Jednocześnie podkreślam, że absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów nie będą rywalizowali ze sobą 3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum mogą ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia. Pragnę podkreślić, że obie te grupy będą realizowały odrębne programy nauczania.
  Uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub 
  sal lekcyjnych.

  Szkoły i samorządy przygotowują się do przyjęcia od 1 września 2019 r. większej liczby kandydatów. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zwiększenie liczby klas I nie spowoduje istotnych problemów związanych z zapewnieniem odpowiedniej liczby

  Przypomnę również, że postępowanie rekrutacyjne będzie obejmowało m.in. następujące kryteria:

  ·        wyniki egzaminu ósmoklasisty albo egzaminu gimnazjalnego,

  ·        oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum) z języka polskiego i z trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły przeprowadzającego rekrutację,

  ·        świadectwo ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum
  z wyróżnieniem,

  ·        szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum.

   

  W przypadku dodatkowych wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół i kuratorzy oświaty. Od 1 września br. we wszystkich kuratoriach zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne, w których rodzice uczniów obecnych klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum uzyskają informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020. Ponadto od początku września 2018 r. pytania związane z naborem będzie można kierować na adres mailowy: rekrutacja@men.gov.pl.  
  Ustalenie sieci publicznych szkół ponadpodstawowych pozostaje po stronie samorządów.
  Odbywa się ono po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. Ministerstwo Edukacji Narodowej deklaruje pełne wsparcie i gotowość współpracy z samorządami.

  Zapewniam, że szkoły będą przygotowane na przyjęcie uczniów w roku szkolnym 2019/2020. Mam nadzieję, że ich oferta edukacyjna spełni oczekiwania zarówno absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów.

   

   

   

   Z wyrazami szacunku

  Anna Zalewska

  inister Edukacji NarodowejM

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Młodzi Poligloci

  Młodzi Poligloci - Obrazek 1

 • AKADEMIA ZDROWIA

  30.04.2018r. w poniedziałek, w naszej szkole odbyła się Akademia Zdrowia - cykl zajęć, warsztatów o tematyce szeroko rozumianego zdrowia oraz obchody Dnia Niepełnosprawnych .

  W Akademii Zdrowia uczestniczyły  klasy 4-7. Zajęcia trwały od 2 lekcji do 4 w sumie 3 godziny lekcyjne.

   I tak na pierwszej lekcji odbyła się prelekcja na temat „Cukrzycy u dzieci” , oglądaliśmy film „Lenny uczy o cukrzycy” , który w bardzo interesujący sposób wyjaśnił problematykę tego zagadnienia.

  W drugiej części zaproszony gość-  Pani Joanna Wilińska- Biskup opowiadała o zdrowym odżywianiu , ochotnicy przygotowywali sałatki i owocowe przekąski dla kolegów.  z wcześniej przyniesionych przez uczniów owoców i warzyw. Podobny obraz

  W kolejnej części Akademii , zajęcia poprowadziła wspaniała niepełnosprawna  sportsmenka, na co dzień trenująca w Klubie Start Katowice  – pani Magadalena Kostka multimedalistka w podnoszeniu ciężarów  – vice mistrzyni Polski 2017,  min. Mistrzyni Polski 2018r.  w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych oraz członek kadry Polski na Paraolimpiadę.
  Uczniowie poznali historię choroby , rekonwalescencji  zaproszonego gościa i drogi do osiągnięcia sukcesu sportowego .
  Historie Pani Magdaleny można obejrzeć  pod linkiem

  http://katowice.tvp.pl/36087779/20022018-magdalena-kostka-podnoszenie-ciezarow

   

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6

 • Rejonowy etap Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego "Orzeł Biały - nasza duma" ogłoszonego przez Senat RP wygrał Jakub Trzepacz z klasy 7c! 
  Wspaniałe prace do konkursu przygotowały również uczennice klas 6 - Maja Gołąb oraz Marta Radzewicz-Winnicka. Uczniom gratulujemy talentu, pasji i pomysłowości.  Już zaczęliśmy świętować 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

  GRATULUJEMY SERDECZNIE i życzymy sukcesów w kolejnym, finałowym etapie. 

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5

 • Zapisy do klasy I na rok szkolny 2018/2019

  Zapisy do klasy I na rok szkolny 2018/2019

  Zapisy do klasy I na rok szkolny 2018/2019

  Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach, im. Króla Jana III Sobieskiego serdecznie zaprasza Rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły do zapisywania dzieci do klasy I.

  Zapisy będą przyjmowane od dnia 03.04.2018r. do dnia 20.04.2018r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

  Do szkoły podstawowej kandydaci przyjmowani są z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa).

  Prosimy o zgłoszenie się do szkoły z wypełnionym dokładnie i czytelnie oraz podpisanym przez oboje rodziców/opiekunów prawnych Zgłoszeniem lub Wnioskiem  (dokumenty do pobrania od dnia 19.03.2018r. ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły) oraz dokumentem potwierdzającym dane dziecka (dowód osobisty, paszport lub akt urodzenia do wglądu). Dokument tożsamości rodzica/op. prawnego do wglądu. Prosimy również o bieżące dostarczanie kart zdrowia (bilanse).

  Dzieci spoza rejonu będą przyjmowane na wolne miejsca.

  Rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły, prosimy o informację w przypadku wyboru innej placówki.

   

 • Informacje dot.rekrutacji do oddz.przedszkolnego

  Informacje dot.rekrutacji do oddz.przedszkolnego

  Szanowni Rodzice! 

  Informujemy, że  najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Gliwice znajdziecie Państwo na stronie UM Gliwice  oraz ma naszej stronie w lewym panelu , w zakładce zapisy do oddz. przedszkolnego.

 • List Ministra Edukacji Narodowej

  List Ministra Edukacji Narodowej

                                                                                                                                 

  Warszawa, 9 marca 2018 r.

   

   

  Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

   

     stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

   

  Chcąc włączyć uczniów we wspólne świętowanie 100-lecia polskiej niepodległości, ogłosiłam rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.
  Ufam, że hasło to stanie się impulsem do podejmowania działań edukacyjnych, kulturalnych i wychowawczych. Chciałabym, aby pogłębiły one wiedzę o naszych dziejach i wzmocniły kształtowanie postaw patriotycznych.

   

  Szkoła i przedszkole odgrywają istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka. Nauczyciele, wprowadzając ucznia w świat wartości, uczą jednocześnie szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Kształtują oni również przywiązanie do symboli narodowych, naszej tradycji, a także dziedzictwa poprzednich pokoleń. Treści z zakresu wychowania patriotycznego są ważną częścią nowej podstawy programowej i mogą być realizowane w ramach różnych zajęć lekcyjnych, przy wykorzystaniu urozmaiconych metod dydaktycznych. Zachęcam Państwa do podejmowania takich działań.

   

  Podkreślając fakt, że zadaniem szkoły jest wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, przywiązania do historii i tradycji narodowych, zwracam się z gorącą prośbą o włączanie się w obchody 100-lecia niepodległości Polski. Zachęcam szkoły do inicjowania działań nakierowanych na patriotyczne wychowanie młodego pokolenia. Swoją prośbę adresuję również do nauczycieli szkół, przedszkoli
  i placówek polonijnych na całym świecie. To od Państwa w dużym stopniu zależy podtrzymywanie tożsamości narodowej młodych Polaków dorastających na obczyźnie.

   

              Pragnę zapewnić, że idea uczczenia 100-lecia niepodległości Polski
  jest mi szczególnie bliska. Ministerstwo Edukacji Narodowej realizuje szereg działań edukacyjnych nawiązujących do tegorocznych obchodów rocznicowych. W ramach wieloletniego programu rządowego „Niepodległa” opracowaliśmy projekt „Godność. Wolność. Niepodległość”. Jego celem jest wspieranie szkół i placówek oświatowych w kształtowaniu postaw opartych na wspólnych dla Polaków wartościach, takich jak: wolność, godność, solidarność, prawa człowieka.

   

              Wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, działającą przy Ministrze Edukacji Narodowej, pragniemy zaproponować ogólnonarodową formę uczczenia 100-lecia niepodległości pn. „Rekord dla Niepodległej”. Chcielibyśmy, aby w piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 we wszystkich szkołach w Polsce i poza jej granicami w uroczysty sposób wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Proponujemy, aby był to dzień w całości poświęcony obchodom rocznicowym. Piątek, 9 listopada 2018 r. jako „Dzień dla Niepodległej” będzie stanowił zwieńczenie inicjatyw i działań, które młodzi ludzie realizowali przez cały rok szkolny.

   

  Dodatkowo wspólnie ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej realizujemy Program Niepodległa 1918-2018, w ramach którego będziemy przyznawać tytuł „Szkoła Niepodległej”. Już dziś zachęcam Państwa do podejmowania działań
  w ramach tego projektu. Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie internetowej
  www.szkolaniepodleglej.zhr.pl.

   

  Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.men.gov.pl przygotowaliśmy specjalną zakładkę poświęconą inicjatywom rocznicowym. Będziemy na niej udostępniać i na bieżąco aktualizować działania ministerstwa oraz jednostek podległych, w tym również kuratoriów oświaty. Wszystkie informacje dotyczące przedsięwzięć resortu znajdą się również na profilach w mediach społecznościowych. Zachęcam do obserwowania naszych działań. 

   

  Jestem przekonana, że uroczyste obchody Święta Niepodległości na długo zapiszą się w pamięci młodego pokolenia i staną się ważnym elementem budowania tożsamości narodowej.

   

  Świętujmy razem 100-lecie niepodległości Polski!

   

  Z wyrazami szacunku 

  ANNA ZALEWSKA 

 • Ważne informacje dla Rodziców i Uczniów !

  Ważne informacje dla Rodziców i Uczniów !

  Szanowni Państwo,


  1.    Prosimy Rodziców o zapoznanie się z informacją o darmowych przejazdach dla dzieci do 16 roku życia od 01.01.2018r. – link w poniższej informacji.

  https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/zmiany-w-metropolitalnej-komunikacji-o-czym-trzeba-wiedziec


  2.    Informujemy również, że od połowy grudnia 2017 r. sklepik funkcjonujący w szkole jest nieczynny z powodu wypowiedzenia umowy.
  Jeżeli ktoś z Państwa ma znajomych, którzy chcieliby poprowadzić sklepik, zachęcam do rozmów.
  3.    Pani, która dotychczas przeprowadzała uczniów przez ulicę, niestety przeszła na emeryturę. Staramy się pozyskać nowego pracownika z Urzędu Pracy.
  Prosimy uczulić dzieci i proszę o bezpieczne zatrzymywanie się samochodami przed szkołą.
  4.    Od 01.01.2018r. mamy na terenie szkoły jedną pielęgniarkę, Panią Czesię.

  Podziny pracy higienistki szkolnej:

  Poniedziałek-Piątek od godziny 9:30 do godziny 13:30. 


  Pozdrawiam,
  Anna Pomykała

 • Informacja o darmowych przejazdach GOP dla dzieci

  Informacja o darmowych przejazdach GOP dla dzieci

  Zmiany w metropolitalnej komunikacji! O czym trzeba wiedzieć?

  Wspólne bilety jednorazowe oraz darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży do 16 lat już od 1 stycznia 2018 roku!  To dwie najważniejsze zmiany integrujące taryfy KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry, i pierwszy krok ułatwiający mieszkańcom Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii podróżowanie po jej obszarze.

  https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/zmiany-w-metropolitalnej-komunikacji-o-czym-trzeba-wiedziec

 • Gliwickie Laury Nauki dla najzdolniejszych uczniów

  Gliwickie Laury Nauki dla najzdolniejszych uczniów

  W Gliwicach nie brakuje wybitnie zdolnych uczniów oraz świetnych pedagogów. Uhonorowaniem ich osiągnięć, zaangażowania i pasji są Gliwickie Laury Nauki.

  Miło nam poinformować , że nasi uczniowie otrzymali Gliwickie Laury Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza dla najzdolniejszych uczniów .

   

  Gliwickie Laury Nauki dla najzdolniejszych uczniów - Obrazek 1

  Anna Jędrzejowska - za osiągnięcia matematyczne,
  Jan Kostępski , Paweł Fligier, Michał Baińczyk , Szymon Sternala- za osiągnięcia w dziedzinie turystyki i krajozanastwa

  Pod tym linkiem znajduje sie realcja z tego wydarzenia.
                                                                                              Laureatom serdecznie gratulujemu !!!


  https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/laury-dla-najzdolniejszych 

 • Drogi Darczyńco,

  w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami! 

  Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.
  Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem SLA-2731-572847), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie. 

  Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

  Gdy tylko pojawiliśmy się z paczką u rodziny, zrobiło się ogromne, a zarazem radosne zamieszanie. Dzieci ochoczo pomagały wolontariuszom wnosić paczki, a pani Kasia nie mogła uwierzyć w to, ile kartonów pojawiło się w pokoju. Gdy już wszystko wnieśliśmy do środka, rodzina rozpoczęła rozpakowywać prezenty. Pani Katarzyna z każdą kolejną paczką powtarzała słowa ‘O Boże’ i ‘Nie wierzę!’. Dzieci w mig rozpakowały poduszki i materace i przeniosły je do swojego kąta do spania. Pani Kasia powiedziała, że naprawdę nie wierzyła, że dostaną łóżko. Oglądając przybory szkolne Karolina krzyknęła ‘Łoooo, jakie fajne!’. Dalej pomiędzy dźwiękiem rozrywanego papieru było słychać ‘O Boziu, ile ubrań!’ i ‘Mamo moja kochana!’. Marcin oglądając piłki, już planował co z nimi będzie robił. Pani Kasia była zachwycona perfumami i przyborami do pieczenia. Karolina, widząc maszynkę do robienia ciastek chciała od razu wziąć się za pieczenie razem z mamą. Natomiast gdy zobaczyła swój prezent, a w szczególności kosmetyki, było widać ogromną radość i błysk w jej oczach. Ogromne poruszenie wywołały buty, które od razu były przymierzane. Gdy już pani Kasia odrobinę ochłonęła, przyznała, że dalej w to wszystko nie wierzy. W tym roku rodzina będzie miała wspaniałe święta.

  Co chce przekazać wolontariusz?

  Bardzo dziękuję za super paczkę! Za ogromne serce włożone w jej przygotowanie. Najbardziej było to widać w reakcji rodziny :) Było mi ogromnie miło z Państwem współpracować. Oby było więcej takich darczyńców! :) Mam do przekazania Państwu laurkę i stroik świąteczny przygotowany przez Karolinę. Wkrótce się z Państwem skontaktuję, żeby go przekazać. Jeszcze raz dziękuję za wszystko i życzę Wesołych Świąt!

  Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

  Bardzo, bardzo dziękujemy. Nie spodziewałam się tylu rzeczy. Marcin od kiedy dowiedział się, że przyjedzie paczka, siedział przy oknie i czekał. Jeszcze to do mnie nie dociera.

  Dziękujemy! 
  Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

 • Nauczyciele SP 9 w gronie nagrodzonych pedagogów przez Prezydenta Miasta Gliwice

  Nauczyciele SP 9 w gronie nagrodzonych pedagogów przez Prezydenta Miasta Gliwice

  Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz nagrodził najlepszych nauczycieli i pedagogów. Podczas gali oświatowej w Teatrze Miejskim dziękował za ich całoroczną pracę i gratulował wspaniałych wyników.

  Miło nam poinformować, że  Pani Beata Jaskółka otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice II stopnia, natomiast Pani Dyrektor - Anna Pomykała - nagrodę Prezydenta za osiągnięcia w dziedzinie oświaty I stopnia. 

  Naszym Paniom serdecznie gratulujemy !!

   

 • Regulamin stroju ucznia

  Regulamin stroju ucznia

   We wrześniu został opracowany regulamin stroju ucznia , który zawiera ogólne zasady jakimi powinni kierować się uczniowie  w doborze stroju codziennego oraz stroju galowego. Z regulaminem została  zapoznana Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. Pełen regulamin znajduje się w lewym panelu - Spraway ucznia- Regulamin stroju ucznia. 

  Poniżej przedstawiamy Państwu informacje na temat stroju galowego oraz kiedy obowiązuje. 

                                                                                                                                                                                                                                STRÓJ Regulamin stroju ucznia - Obrazek 1GALOWY
     
    Przez strój galowy należy rozumieć:
  -dla dziewcząt – granatowa  lub czarna spódnica o długości do kolan lub parę centymetrów nad kolano lub spodnie wizytowe (nie dżinsy), biała bluzka. buty wizytowe lub pasujące do stroju
  - dla chłopców – granatowe lub czarne spodnie w klasycznym kroju (nie dżinsy), biała koszula, buty wizytowe lub pasujące do stroju

  W chłodne dni pasujący kolorystycznie żakiet, kamizelka, sweter, marynarka. 

  Regulamin stroju ucznia - Obrazek 2

  Strój galowy obowiązuje podczas uroczystości szkolnych , którymi są: 


  -rozpoczęcie roku szkolnego, 
  -Dzień Edukacji Narodowej, 
  - rocznica Odzyskania Niepodległości, 
  - rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 
   -zakończenie roku szkolnego, 
   oraz inne ogłoszone przez Dyrektora szkoły. 


   Strój galowy obowiązuje również wtedy, gdy uczeń reprezentuje szkołę na zewnątrz o ile organizator nie ustali inaczej. 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gliwicach
  ul. Sobieskiego 14
  44-100 Gliwice
 • 32 239 13 62

Galeria zdjęć