O żywieniu Oferta sklepiku Galeria

Sklepik szkolny

Od września 2015r w naszej szkole działa nowy sklepik Sport Active, który oferuje zdrową żywność, świeże soki , sałatki, owoce w myśl ustawy zabraniającej sprzedaży jedzenia śmieciowego.

Znalezione obrazy dla zapytania owoce gify ruchome

Nasze dzieci spędzają w szkole co najmniej kilka godzin i kilka następnych, jeśli uwzględnić czas dojazdu do szkoły, powrotu z niej lub udział w szkolnych zajęciach pozalekcyjnych. Gdy Twoje dziecko nie zabrało z domu drugiego śniadania do szkoły, miejscem, które daje mu możliwość zakupu kanapki, przekąski czy napoju, jest sklepik szkolny. Ważne jest zatem, aby oferowane w nim produkty były wartościowe pod względem odżywczym, jak najbardziej urozmaicone i przede wszystkim polecane w żywieniu dzieci i młodzieży.

Już co czwarte polskie dziecko ma nadwagę albo otyłość, a wskaźniki zdrowotne narastają w zastraszającym tempie. Otyłość to ciężka choroba, która prowadzi do skrócenia życia i toruje drogę do rozwoju cukrzycy, miażdżycy, chorób serca, raka, chorób stawów, depresji i wielu ciężkich chorób. Jeżeli nie zatrzymamy tej niebezpiecznej tendencji, niebawem co drugie dziecko może być narażone na wysokie ryzyko problemów zdrowotnych.

Zapraszamy do zapoznania sie z naszą ofertą i zachęcania dzieci do zdrowego odżywiania .Znalezione obrazy dla zapytania emotikony pojedyncze