WF Z KLASĄ Szkoła Promująca Zdrowie Trzymaj formę Owoce w szkole Szklanka mleka Żywienie na wagę zdrowia Szkoła na Stadionie – uczę się sportowych emocji KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ DOBRYM RODZICEM Zajęcia z mini siatkówki dla dzieci klas I-III w ramach miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów antyalkoholowych Nie Pal Przy Mnie Proszę - program antynikotynowy Zachowaj Trzeźwy Umysł Przyjaciele Zippiego Ja potrafię, Ty potrafisz Klub Szkół UNICEF Wszystkie kolory świata- Razem dla dzieci z Unicefem Dziecko Świadek Kącik zdrowia Pierwsza pomoc- materiały szkoleniowe Gwiazdka dla Afryki Wszawica- podstawowe informacje

Przyjaciele Zippiego

"Przyjaciele Zippiego" to międzynarodowy program kształtowania i rozwijania umiejętności psychospołecznych u dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi.

Program opowiada o grupie przyjaciół, a Zippi to patyczak, ulubieniec jednego z chłopców.

Realizacja programu obejmuje cykl 24 spotkań pogrupowanych w 6 części tematycznych:

Uczucia

Komunikacja

Nawiązywanie i zrywanie więzi

Rozwiązywanie konfliktów

Przeżywanie zmiany i straty

Dajemy sobie radę

Każda z części zawiera opowiadanie zilustrowane zabawnymi obrazkami oraz propozycje zadań do pracy z grupą, takich jak: odgrywanie ról i scenek, rysowanie, ćwiczenia.

Program uczy dzieci:

:)Jak rozpoznawać własne uczucia i o nich rozmawiać

Jak mówić to co chce się powiedzieć

:(Jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźń

;)Jak rozwiązywać konflikty

:PJak zachowywać się w nowych sytuacjach

;(Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach

W Polsce program "Przyjaciele Zippiego" realizowany jest przez Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej na podstawie umowy licencyjnej z organizacją charytatywną Partnership for Choldren zajmującą się popularyzowaniem programu na świecie.
Program może być realizowany na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Realizacja programu poprzedzona jest szkoleniem dla nauczycieli i monitorowana przez specjalnie w tym celu przygotowanych trenerów.