Nasza oferta Zapisy do oddziału przedszkolnego Dokumenty do pobrania

Zapisy do oddz. przedszkolnego

Nasza oferta

"Zabawa jest nauką – nauka jest zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki.

Wspomagaj dziecko miłością, dobrym słowem.

Nie naginaj go i nie krytykuj,
ono i tak pójdzie własną drogą, drogą tworzenia..."

M.Kawecki

W ofercie szkoły dla oddziału przedszkolnego  znajdują się bezpłatne:

• zajęcia dydaktyczno - wychowawcze przeznaczone dla dzieci 6-letnich, w wymiarze 5 godzin bezpłatnie
  • religia dla chętnych
  • język angielski
  • edukacja informatyczna
  • opieka pedagoga i  psychologa szkolnego
  • opieka logopedy
  • opieka pielęgniarki
  •

Dzieci mogą przebywać poza godzinami obowiązkowymi pod opieką nauczyciela od godz. 7.00 do 16.00.

Rodzice mogą kupić dla dzieci obiady, które serwuje szkolna stołówka. Oddział Przedszkolny istnieje przy Szkole Podstawowej nr 9 w Gliwicach już od 2001 roku. Dzieci uczęszczające tu są bardzo dobrze przygotowane do podjęcia nauki w klasie pierwszej. W trakcie zajęć uczą się i bawią, a pobyt stale urozmaicany jest poprzez różnego rodzaju imprezy i wyjścia poza teren szkoły na spotkania z ciekawymi ludźmi, pisarzami, artystami, na koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy, zajęcia sportowe oraz w inne ciekawe miejsca. Co roku, w czerwcu, dzieci jadą na wycieczkę, a w karnawale odbywa się bal przebierańców. Podobnie jak w przedszkolach, przygotowywane są również przedstawienia z okazji świąt okolicznościowych. W ten sposób dzieci wzbogacają swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości i poznają świat. Ponadto, chętni biorą udział w licznych konkursach szkolnych i miejskich, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Daje to dzieciom mnóstwo satysfakcji oraz powodów do dumy dla rodziców.
Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczą w życiu szkoły - klas 1-3 w ten sposób poznając bliżej środowisko szkolne, przed rozpoczęciem klasy pierwszej.

Oddział Przedszkolny posiada nowoczesną  i kolorową salę wyposażoną w nowoczesny sprzęt,  przystosowaną do prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz do zabawy. Przy sali znajduje się osobna, nowa szatnia przeznaczona wyłącznie dla przedszkolaków. Ponadto do dyspozycji dzieci jest nowoczesna łazienka i sala gimnastyczna dobrze zaopatrzona w sprzęt sportowy, sala zabaw. Gdy dopisuje pogoda, dzieci wraz z panią wychodzą do szkolnego ogródka, gdzie mogą wybiegać się do woli i pobyć na świeżym powietrzu.

Zajęcia z najmłodszymi prowadzone są min. przez panią mgr Marię Proniewicz, nauczycielkę zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z wieloletnim stażem pracy z dziećmi.

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat funkcjonowania naszej zerówki prosimy o wybranie w pionowym panelu zakładki oddziały( klasy) - zerówka , oraz - Nauczyciel - Maria Proniewicz. Znajdziecie tam Państwo galerię zdjęć oraz opis wydarzeń " Co piszczy w zerówce "

Serdecznie zapraszamy!!