ORTOGRAFFITI z Bratkiem dla klas I - III Szkoła Myślenia Ślady przeszłości- uczniowie adoptują zabytki MEMO-Muzealna Elita Młodych Odkrywców Stawiam na naukę Wyróżnienie Znakiem Jakości Interkl@sa. STAWIAM NA NAUKĘ -harmonogram zajęć OgólnopolskiProjekt „Między nami czytelnikami”

Wyróżnienie Znakiem Jakości Interkl@sa.

W niedzielę, 9 czerwca 2013r. odbyły się zmagania finałowe nominowanych szkół. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Vc (Laura Adamczyk, Ola Wybraniec). W poniedziałek, 10 czerwca odbyła się gala finałowa w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie Znaku Jakości Interkl@sa 2013. Wyróżnienie zostało przyznane naszej szkole, aż na 3 lata szkolne. Miłym zaskoczeniem dla nas było uzyskanie wyróżnienia Ministra Edukacji Narodowej.

Prezentacja zaprezentowana w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie podczas ubiegania się szkół do przyznania Znaku Jakości Interkl@sa.

SZKOLA_PODSTAWOWA_NR_9_IM._KROLA_JANA_III_SOBIESKIEGO_W_GLIWICACH.pptx

Klikając na poniższy link możecie Państwo zobaczyć relację z tej uroczystosci.

Znak Jakości Interkl@sa to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest promowanie szkół przygotowujących uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej.

Prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Znak Jakości Interkl@sa, potwierdza, że szkoła stała się ośrodkiem wdrażania idei społeczeństwa opartego na wiedzy.

Poparcie dla Znaku Jakości wyraziło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, późniejsze Ministerstwo Edukacji Narodowej.