Zygmunt Frankiewicz Piotr Wieczorek Andrzej Buncol Beata Rybotycka Szymon Wąs

Znani absolwenci 9-ki

Piotr Wieczorek

Piotr Wieczorek urodził się 1963 r. w Gliwicach. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Sobieskiego, a później do V Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Górnych Wałów. W 1991 r. ukończył studia geologiczne na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

Na początku lat 90. pracował w Agencji Celnej. Aktywnie działał w Unii Polityki Realnej, z której listy w 1994 r. został wybrany radnym II kadencji Rady Miejskiej w Gliwicach. Od lipca 1994 r. przez dwie kadencje był członkiem Zarządu Miasta Gliwice. Po wejściu w życie ustawy o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta, od 2002 r. był czwartym, a od 2006 r. pierwszym Zastępcą Prezydenta Miasta Gliwice. Funkcję tę pełnił do 31 stycznia 2019 r., kiedy to stan zdrowia uniemożliwił mu dalsze sprawowanie obowiązków.

Piotr Wieczorek przez 25 lat współtworzył gliwicki samorząd i był jednym z ojców sukcesu miasta. Odpowiadał za miejskie inwestycje i usługi komunalne, podlegały mu sprawy związane z architekturą i budownictwem, zarządzaniem drogami oraz nadzorem właścicielskim nad spółkami miejskimi. Szczególną wagę przykładał do rozwoju miejskiej bazy sportowej - od wielkich inwestycji, takich jak budowa Areny Gliwice, Stadionu Miejskiego czy miejskich pływalni na czele z Olimpijczykiem, po mniejsze, ważne dla dzielnic kompleksy wielofunkcyjnych boisk".

Piotr Wieczorek zmarł 25 lutego 2019r. w wieku 55 lat. Spoczął na cmentarzu Centralnym w Gliwicach.