WF Z KLASĄ Szkoła Promująca Zdrowie Trzymaj formę Owoce w szkole Szklanka mleka Żywienie na wagę zdrowia Szkoła na Stadionie – uczę się sportowych emocji KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ DOBRYM RODZICEM Zajęcia z mini siatkówki dla dzieci klas I-III w ramach miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów antyalkoholowych Nie Pal Przy Mnie Proszę - program antynikotynowy Zachowaj Trzeźwy Umysł Przyjaciele Zippiego Ja potrafię, Ty potrafisz Klub Szkół UNICEF Wszystkie kolory świata- Razem dla dzieci z Unicefem Dziecko Świadek Kącik zdrowia Pierwsza pomoc- materiały szkoleniowe Gwiazdka dla Afryki Wszawica- podstawowe informacje

Gwiazdka dla Afryki

Drodzy uczniowie i rodzice, nasza szkoła od kilku lat bierze dział w projektach realizowanych przez UNICEF na rzecz niedożywionych dzieci w Afryce. W ramach tegorocznej akcji na rzecz dzieci w Sierra Leone UNICEF Polska zbiera fundusze na przeprowadzenie kampanii szczepień dzieci przeciwko odrze, polio oraz gruźlicy. Wszystkie darowizny uzyskane w ramach akcji zostaną przeznaczone na zakup szczepionek przeciwko najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego oraz na zakup przenośnych lodówek, które pozwalają na ich transport nawet do najtrudniej dostępnych miejsc w krajach rozwijających się. Uczniowie zostali zapoznani z sytuacją i problemami mieszkańców krajów rozwijających się, a także jak można im zaradzić poprzez przygotowaną specjalnie dla nich prezentację.

„Gwiazdka dla Afryki” to projekt edukacyjno-pomocowy, w ramach którego uczniowie będą przygotowywać symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach  owiniętych wstążeczką dzieci umieszczą symboliczne szczepionki, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Ile szczepionek bądź zestawów szczepień pomieści pudełeczko, zależy wyłącznie od ofiarodawcy, a więc ucznia. Im bogatszy ma być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc może być większa. Koszt jednej szczepionki jest niewielki, a nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy – uratować życie dziecka !

Koszt jednej dawki szczepionki przeciw odrze to koszt 0,94zł, koszt szczepionki przeciw gruźlicy to 0,43zł, przeciwko polio to 0,71zł koszt zakupu przenośnej lodówki to 68,75zł.

Prosimy o przygotowanie do 14 stycznia ( wtorek) symbolicznych podarunków, do których włożą karteczki z nazwami tego, co chciałyby, aby dotarło do Serra Leone (szczepionki, zestawy szczepień, lodówki do przechowywania lekarstw).

Podczas zebrań z rodzicami 14.01.2014r. zostaną wystawione wszystkie symboliczne prezenty przygotowane przez uczniów, a zaproszeni goście będą mogli „wysłać” dzieciom w Sierra Leone „prezent” przekazując na ten cel darowiznę stanowiącą równowartość wybranego przez siebie podarunku .

Pocztówka do Afryki

Integralnym elementem akcji jest konkurs na projekt najbardziej oryginalnej kartki pocztowej przygotowanej przez dzieci w Polsce dla dzieci w Sierra Leone.

Wymagania dotyczące prac konkursowych
a Każda placówka może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 kartki,
b) Pozdrowienia zawarte na kartkach mogą dotyczyć różnej tematyki (nie tylko świątecznej!), a także mieć różną formę, np. wiersza,
c) Projekty kartek wysłanych na konkurs mogą zostać wykonane dowolną techniką plastyczną,
d) Gabaryty projektów kartek nie powinny przekraczać formatu A4,
e) W konkursie nie będą rozpatrywane projekty, które będą plagiatem innych wzorów (np. gotowe obrazy, wykorzystanie ogólnodostępnych grafik niebędących dziełem autorów kartki, przedruki etc.),
f) W konkursie nie zostaną uwzględnione kartki zawierające treści powszechnie uznane za niewłaściwe, np. wulgaryzmy, treści propagujące nietolerancję wobec innych kultur etc.,

Najciekawsze kartki, wykonane dowolną techniką plastyczną, wraz z życzeniami skierowanymi do dzieci w Afryce, zostaną wydane przez UNICEF w formie pamiątkowego albumu.

Pocztówki można oddawać do wychowawców do 8 lutego (piątek)2014r.

UNICEF posiada zezwolenie Sądu Najwyższego na przeprowadzenie ww. zbiórki pieniędzy w szkołach. Akcja prowadzona w szkole jest dobrowolna i nieobowiązkowa.