WF Z KLASĄ Szkoła Promująca Zdrowie Trzymaj formę Owoce w szkole Szklanka mleka Żywienie na wagę zdrowia Szkoła na Stadionie – uczę się sportowych emocji KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ DOBRYM RODZICEM Zajęcia z mini siatkówki dla dzieci klas I-III w ramach miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów antyalkoholowych Nie Pal Przy Mnie Proszę - program antynikotynowy Zachowaj Trzeźwy Umysł Przyjaciele Zippiego Ja potrafię, Ty potrafisz Klub Szkół UNICEF Wszystkie kolory świata- Razem dla dzieci z Unicefem Dziecko Świadek Kącik zdrowia Pierwsza pomoc- materiały szkoleniowe Gwiazdka dla Afryki Wszawica- podstawowe informacje

Wszystkie kolory świata- Razem dla dzieci z Unicefem

Czy pomaganie jest przyjemne? Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Tegoroczna odsłona projektu jest jego drugą edycją. Ubiegłoroczna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli w Polsce. W działania w ramach kampanii zaangażowało się wówczas ponad 1100 placówek edukacyjnych, które z niebywałym entuzjazmem przystąpiły do realizacji wszystkich zadań. Pierwsza edycja projektu dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń wszystkim, którzy zdecydowali się w niej wziąć udział. Radość, jaka towarzyszyła powstawaniu laleczek i organizacji imprez w szkołach, trwale zapisała się w pamięci uczestników.

Celem projektu jest:omza
• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

• pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
• zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Czadzie.

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określą kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanych w szkole imprez, spotkań, festiwali etc. Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Czadzie. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.

Etapy projektu:
1. Podróż przez kontynentydzieci podczas zajęć, bądź w formie pracy domowej, wybierają kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka, zbierają jak najwięcej informacji o geografii kraju, a także o jego mieszkańcach: zwyczajach, kulturze, itp.

2. Przygotowanie laleczek przez uczniówuszycie laleczki jest niezwykle proste! W oparciu o szablon wysłany przez UNICEF dzieci przygotowują swoje charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.

3. Wystawa laleczek w szkolepodczas specjalnego wydarzenia odbędzie się prezentacja laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku z Czadu, przekazując na ten cel darowiznę.

4. Konkurs na „najbardziej oryginalną laleczkę”- każda realizująca projekt szkoła, będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

Zgłaszając się do udziału w kampanii szkoły wyrażają w ten sposób chęć propagowania wrażliwości społecznej i idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

W szkole podczas uroczystego koncertu noworocznego został zorganizowany Festiwal' Wszystkie kolory Świata" na którym zaproszeni goście, rodzice, uczniowie mogli zaadoptowac laleczki za symboliczną kwotę (wg. uznania.)dzieci wykonały  90 laleczek. Wszystkie laleczki zostały zaadoptowane, zebralismy 1.135 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Unicefu - akcja  Dzieci w Czadzie.
Naszym sponsorem  była firma poligraficzna Błękitne studio, Pani Joanny Wilińskiej, która wykonała darmowe wydruki materiałów i wykrojów laleczek.
Za nasze zaangażowanie szkoła, otrzymała „Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki” w roku szkolnym 2012/2013.
Gratulujemy wszystkim rodzicom, uczniom oraz nauczycielom !

Koordynatorami akcji w szkole była P. E.Gołab, Mirosława Koczur, B. Król.