WF Z KLASĄ Szkoła Promująca Zdrowie Trzymaj formę Owoce w szkole Szklanka mleka Żywienie na wagę zdrowia Szkoła na Stadionie – uczę się sportowych emocji KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ DOBRYM RODZICEM Zajęcia z mini siatkówki dla dzieci klas I-III w ramach miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów antyalkoholowych Nie Pal Przy Mnie Proszę - program antynikotynowy Zachowaj Trzeźwy Umysł Przyjaciele Zippiego Ja potrafię, Ty potrafisz Klub Szkół UNICEF Wszystkie kolory świata- Razem dla dzieci z Unicefem Dziecko Świadek Kącik zdrowia Pierwsza pomoc- materiały szkoleniowe Gwiazdka dla Afryki Wszawica- podstawowe informacje

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Drodzy Rodzice !!!

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł"

to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Jest to ogólnopolska akcja profilaktyczna, skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a także ich rodziców, nauczycieli, kierowców i sprzedawców alkoholu. Nie uciekamy się tylko do straszenia młodych ludzi konsekwencjami spożywania alkoholu czy narkotyków, lecz staramy się wzmocnić w nich odpowiedzialność za swe czyny oraz wiarę we własne zdolności.  Wierzymy, że w ten sposób skutecznie zapobiegamy ich przedwczesnej inicjacji.

Niezwykle ważnym i lubianym elementem kampanii są konkursy dla dzieci, młodzieży
i dorosłych. W tym roku uczniowie wezmą udział aż w siedmiu konkursach, w tym dwóch, które odbędą się jesienią. Szczególnym atutem kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł" są jednak znani polscy sportowcy. Dotychczas swym autorytetem wspierali nas m. in. Robert Korzeniowski, Jerzy Dudek, Adam Małysz, Maciej Żurawski, Małgorzata Dydek, Monika Pyrek.

Kampania w naszej szkole trwała od 1 kwietnia do 31 grudnia 2010 r.

W ramach kampanii uczniowie naszej szkoły wzieli udział w dwóch konkursach indywidualnych wiosną: „Dwa kółka” i „Życzę sobie” oraz w konkursie grupowym, który odbył się jesienią – „Pozytywnie nakręceni”.

Uwieńczeniem naszych działań było otrzymanie Certyfikatu udziału w

ogólnopolskim programie propagującym nowoczesną profilaktykę

" Zachowaj Trzeźwy Umysł".

Wielkim sukcesem było wyróznienie prac naszych uczniów w konkursie sposród kilkutysięcy innych prac.

Wyróżnienie  oraz  Dyplom Laureata otrzymali:

Monika Ratajczak oraz Paweł Spratek .

Wyróżnionym Serdecznie Gratulujemy.!!!

Szerszych informacji mogą Państwo zasięgnąć na stronie internetowej kampanii: www.trzezwyumysl.pl

Koordynatorzy kampanii w SP Nr9:

Joanna Troll i Marzena Mazgaj

oraz Kinga Wawrońska, Aldona Floryan, Marzena Bach-Cepok,